Melbārdim ceturtā vieta Eiropas čempionāta divnieku sacensībās, Mixnews.lv

Melbārdim ceturtā vieta Eiropas čempionāta divnieku sacensībās

фото

Sports | 2013. gada 19. janvārī plkst. 15:40

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža sestdien izcīnīja ceturto vietu Īglsas trasē Austrijā notiekošajā Pasaules kausa astotajā posmā divnieku sacensībās, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, ziņo LETA.

Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu ceturtos rezultātus sasniedza abos braucienos un summā no uzvaru izcīnījušā šveicieša Beāta Hefti ekipāžas atpalika par 0,37 sekundēm.

Pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma Vācijas sportisti. Otro vietu izcīnīja Tomasa Floršuca ekipāža, kas uzvarētājiem zaudēja 0,10 sekundes, bet vēl par 0,02 sekundēm lēnāks bija Frančesko Frīdriha divnieks.

Tikmēr jaunā pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža ar stūrmani Raivi Broku pirmajā braucienā ierindojās 24.pozīcijā, nespējot kvalificēties otrajam nobraucienam. Pirmajā braucienā Ķibermanis no Hefti atpalika par 0,98 sekundēm, bet no iespējas kvalificēties otrajam braucienam viņu šķīra 0,14 sekundes.

Eiropas čempionāta ieskaitē Ķibermanis palika 18.vietā.

Melbārdis kā vienīgais Latvijas pilots šosezon startē jau no pirmajām sacensībām, piedaloties arī pirmajos trīs Ziemeļamerikā notikušajos posmos, bet Ķibermanis pirmās sacensības Pasaules kausā aizvadīja tikai pirms nedēļas Kēnigzē trasē Vācijā.

Kēnigzē Melbārdis pirmo reizi karjerā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa sacensībās, sasniedzot savu labāko rezultātu. Tikmēr Ķibermanis savās debijas sacīkstēs ierindojās 26.pozīcijā.

Posms noslēgsies svētdien ar četrinieku braucieniem, kuros arī startēs divas Latvijas ekipāžas.

Kā ziņots, starpsezonā traumas dēļ karjeru beidza otrs Latvijas labākais pilots Edgars Maskalāns, bet jaunie piloti Ķibermanis un Uģis Žaļims jauno sezonu sāka ar Eiropas kausa posmiem.

Šosezon Pasaules kausā ieplānoti deviņi posmi, bet pasaules čempionāts tiks aizvadīts Sanktmoricas trasē.

Komentāri