Latvijas basketbola izlase EČ kvalifikācijā spēlēs ar Zviedriju, Slovākiju un Rumāniju, Mixnews.lv

Latvijas basketbola izlase EČ kvalifikācijā spēlēs ar Zviedriju, Slovākiju un Rumāniju

фото

Sports | 2014. gada 3. februārī plkst. 15:23

Latvijas basketbola valstsvienība šovasar paredzētajā 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izlozē sacentīsies vienā apakšgrupā ar Zviedrijas, Slovākijas un Rumānijas izlasēm, ziņo LETA.

Latvija izlozē bija izlikta ar augsto otro numuru, kas ļāva atrasties spēcīgākajā, pirmajā, grozā. No otrā groza F apakšgrupā tai pretī tika ielozēta Zviedrija, no trešā groza kopā ar Latviju nokļuva Slovākija, bet no vājākā, ceturtā, groza - Rumānija.

26 komandas septiņās apakšgrupās laika posmā no 10. līdz 27.augustam izspēlēs kvalifikācijas ciklu, cīnoties par 13 ceļazīmēm uz finālturnīru. Līdz ar to sacensībām automātiski kvalificēsies visu grupu uzvarētājas, kā arī sešas no septiņām otrajām vietām.

Pēc organizatoru informācijas Latvija sacensības 10.augustā uzsāks ar izbraukuma maču Zviedrijā, bet pēc tam aizvadīs trīs mājas spēles pēc kārtas ar Slovākiju (13.augustā), Rumāniju (17.augustā) un Zviedriju (20.augustā). Savukārt cikla noslēgumā latviešus 24.augustā un 27.augustā sagaidīs cīņas attiecīgi Slovākijā un Rumānijā.

No Latvijas pretiniecēm Zviedrija kopš 1997.gada piedalījusies vien divos Eiropas čempionātos. Finālturnīrā tā startēja arī pērn, kad spēja pieveikt vienīgi spēcīgo Krievijas izlasi, bet ar to nebija pietiekami, lai izkļūtu no apakšgrupas.

Savukārt Slovākija finālturnīros līdz šim nekad nav startējusi - pērn tā spēlēja 2015.gada Eiropas čempionāta pirmajā kvalifikācijas turnīrā, kurā nespēja izkļūt no apakšgrupas, apsteidzot Ungāriju, bet piekāpjoties Baltkrievijai.

Kvalifikācijas otrajā kārtā A apakšgrupā spēlēs Bosnija un Hercegovina, Lielbritānija kā arī Islande, B grupā spēkus samēros Melnkalne, Izraēla, Bulgārija un Nīderlande, C grupā salozētas Vācija, Polija, Austrija un Luksemburga, D grupā par vietu finālturnīrā cīnīsies Beļģija, Maķedonija, Baltkrievija un Dānija, E apakšgrupā ielozētas Čehija, Gruzija, Portugāle un Ungārija, bet potenciāli ļoti spēcīgā G grupā nokļuva Itālija, kura pirms turnīra bija izlikta ar pirmo numuru, kā arī Krievija un Šveice.

Pagaidām tiesības 2015.gadā spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Ukrainā jau ir 11 komandām - 2013.gada čempionāta pirmo septiņu vietu ieguvējām Francijas, Lietuvas, Spānijas, Horvātijas, Slovēnijas, Ukrainas un Serbijas izlasēm, kas piedalīsies arī šī gada Pasaules kausā, pērnvasar notikušā pirmā kvalifikācijas turnīra uzvarētājai Igaunijai, kā arī speciālos ielūgumus uz Pasaules kausu saņēmušajām Somijai, Grieķijai un Turcijai.

Latvijas izlase Eiropas čempionātos pēc neatkarības atgūšanas piedalījusies jau deviņas reizes. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta.

Tomēr nākamajos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespējusi izkļūt no apakšgrupas, un šis melnais periods tika pārtraukts vien pērn, kad basketbolisti palika vien soļa attālumā no ceturtdaļfināla, ieņemot dalītu 11.vietu.

1935.gadā Latvijas izlase kļuva par pirmo Eiropas čempionvienību. Pēc pērnā gada Eiropas čempionāta līgums par Latvijas valstsvienības vadīšanu noslēdzās galvenajam trenerim Ainaram Bagatskim, tomēr viņš ir galvenais favorīts amata saglabāšanai arī turpmāk.

Komentāri