Ozoliņš: Manu lomu komandā pārspīlē, Mixnews.lv

Ozoliņš: Manu lomu komandā pārspīlē

фото

Sports | 2014. gada 5. februārī plkst. 12:01

Pieredzējušā Latvijas izlases un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas "Dinamo" aizsarga Sanda Ozoliņa loma izlasē un komandā sabiedrības acīs tiek pārspīlēta, valstsvienības un "Dinamo" kapteinis izteicies sarunā ar žurnālu "Sporta Avīze".

Gaidāmās Soču olimpiskās spēles Ozoliņam būs trešās karjerā - iepriekš viņš 2002.gadā aizvadīja vienu maču Soltleiksitijā, kā arī piedalījās 2006.gada Turīnas Olimpiādē, ziņo LETA. Ozoliņš no izlases aizgāja 2006.gadā, bet pērn paziņoja par atgriešanos, taču pēc olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra atturējās priekšlaicīgi paust, vai piedalīsies arī Olimpiādē.

Jau vairākas sezonas par savu zīmolu uzskatītos komandas kapteiņa pienākumus Ozoliņš neuzskata par slogu vai lieku atbildības nastu. "Cenšos darīt to, ko zinu un māku. Mīts par mani kā baigo runātāju un komandas noskaņotāju... Tie ir reti gadījumi, kad man nākas to darīt. Vismaz man pašam tā šķiet. Būtībā jau viss ir atkarīgs nevis no manis, bet no tiem spēlētājiem, kas ir komandā, - vai viņi atsauksies un reaģēs vai nē. Tik daudz reižu esmu nošāvis garām. Esmu kļūdījies. Daudz reižu, pilnīgi nelaikā un nevietā. Par to šosezon man arī bija jāatvainojas."

Aizsargs gan pats jūtot, ka Latvijā par viņu pastāv dažādi mīti. "Kaut vai viens no tādiem piemēriem - olimpiskā kvalifikācija. "O, Ozoliņš atbrauca, un tāpēc viņi ieguva ceļazīmi." Muļķības. Es biju tikai viena sastāvdaļa no šīs komandas, kas to spēja paveikt, un viss. Manu lomu pārspīlē. Tā ir pjedestāla celšana, un nedomāju, ka tā ir. Es nejūtu, ka man būtu tāda ietekme vai nozīme. Tik liela, kādu to mālē."

Ozoliņš uzsver, ka pašlaik hokejā novērtē pilnīgi citas lietas, ja salīdzina ar 15 vai 20 gadus senu pagātni. "Citāds skats uz spēli, citāda sapratne. Ne tikai pašas hokeja spēles, bet arī visu apkārtējo procesu sapratne. Citādi skatos uz procesiem, kas notiek komandā, uz attiecībām, kas valda starp spēlētājiem, mijiedarbību. Tagad uz to visu skatos no cita punkta un ar citu attieksmi. Varbūt ne tik maksimāli saasināti. Nedaudz vieglāk, ar filozofiskāku pieeju."

Laikā, kad Ozoliņš gatavojās atgriezties hokejā un pārstāvēt Rīgas "Dinamo", plaši tika runāts par viņa problēmām ar alkoholu. Pats hokejists par tām runāja atklāti, jo apzinājās, ka sava stāsta izstāstīšana viņam ir svarīga.

"Tā ir personiska manas dzīves sastāvdaļa, kuru apzinos, kas turpinās un turpināsies visas dzīves garumā. Tāda vienkārši ir manas dzīves realitāte. Es to uztveru kā savas dzīves uzdevumu," atklāja Ozoliņš. "Savu kā cilvēka mērķi - tikt ar to galā. Lai izdotos, nedrīkstu par to aizmirst - izlikties, ka tas ir kaut kas, kas manā dzīvē aiz muguras un pagājis. Zinu, ka nedrīkstu apstāties."

Kā zināms, Ozoliņš olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas karogu.

Komentāri