Piektdien sākas Soču olimpiskās spēles (FOTO), Mixnews.lv

Piektdien sākas Soču olimpiskās spēles (FOTO)

фото

Sports | 2014. gada 5. februārī plkst. 16:44

Ar atklāšanas ceremoniju pl.18 pēc Latvijas laika Krievijas Melnās jūras kūrortā Sočos piektdien sāksies 2014.gada Soču olimpiskās spēles, kurās piedalīsies arī 58 Latvijas sportisti, kas startēs deviņos sporta veidos.

Olimpiāde ilgs līdz pat 23.februārim, un tajā tiks sadalīti 98 medaļu komplekti.

фото

Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī būs pirmā reize, kad Krievijā notiks ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

фото

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī uzsāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

фото

Soči atrodas subtropu zonā, kur laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi. Šādā klimatiskajā zonā ziemas olimpiskās spēles līdz šim vēl nav notikušas. Pašos Sočos šajā laikā temperatūra var sasniegt pat +20 grādus pēc Celsija skalas, tomēr šajā pilsētā visi pasākumi notiks telpās. Savukārt slēpošanas kūrortā "Krasnaja Poļana", kur notiks sacensības trasēs, temperatūra ir zem nulle grādiem.

Soči būs trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāvēs tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

фото

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja bronzu.

Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

фото

Jau pirmajā sacensību dienā, 8.februārī, sacensības uzsāks kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kuri aizvadīs pirmos divus no četriem braucieniem, bet biatlonists Andrejs Rastorgujevs startēs desmit kilometru sprintā vīriešiem. Paredzams, ka Latvijas sportisti sacensību arēnās dosies katru dienu.

фото

No latviešiem lielākie panākumi tiek gaidīti no skeletonistiem Martina un Tomasa Dukura, kuri šosezon otro gadu pēc kārtas izcīnīja dubultuzvaru Pasaules kausā, kā arī bobsleja pilota Oskara Melbārža. Dukuri trasē dosies 14. un 15.februārī, bet Melbārdis četriniekos startēs 22. un 23.februārī.

фото

Latvijas komandā pieredzējušākais olimpietis būs kamaniņu braucējs Rubenis, kurš startēs jau piektajās Spēlēs, bet vecākais - 41 gadu vecais hokejists Sandis Ozoliņš, kurš atklāšanas ceremonijā arī nesīs Latvijas karogu.

Komandas vidējais vecums ir samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk nekā Vankūverā - 27 gadi. "Visjaunākā" komanda bija 1992.gada Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus.

Komandas jaunākā atlēte būs kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa, kura atklāšanas dienā 7.februārī svinēs savu astoņpadsmito dzimšanas dienu. Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Vankūverā pilngadību Spēļu laikā svinēja cits kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks.

Tāpat šajā Olimpiādē jau ceturto reizi startēs arī Latvijas hokeja izlase, kas pirmo spēli aizvadīs 12.februārī, kad pl.19:00 tiksies ar Šveici, bet pēc tam apakšgrupā tiksies arī ar Čehiju un Zviedriju.

фото

Olimpiskajās spēles Sočos startēs 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpiskās debijas ziemas spēlēs Sočos piedzīvos Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Komentāri