Dukuri uzsāk cīņu par Soču olimpiskajām medaļām, Mixnews.lv

Dukuri uzsāk cīņu par Soču olimpiskajām medaļām

фото

Sports | 2014. gada 14. februārī plkst. 09:07

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien uzsāk cīņu par Soču olimpisko spēļu medaļām, bet kopumā šodien sacensībās piedalās seši Latvijas sportisti, ziņo LETA.

Vispirms pl.12 pēc Latvijas laika distanču slēpošanas sacensības 15 kilometru distancē klasiskajā stilā uzsāks Arvis Liepiņš un Jānis Paipals, kuri trasē dosies ar attiecīgi 75. un 82.kārtas numuru.

Kopumā sacensībās startēs 92 sportisti.

Pirms tam Sočos Liepiņš izcīnīja 61.vietu sprinta distancē un 66.pozīciju 30 kilometru skiatlonā, bet Paipals sprintā ierindojās 71.vietā.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Savukārt pl.14.30 pirmo braucienu aizvadīs vīriešu skeletonisti, Martinam un Tomasam Dukuriem trasē doties kā attiecīgi trešajam un ceturtajam.

Otrais brauciens sāksies pl.16, bet noslēdzošie divi braucieni risināsies sestdien.

Līdz šim vēsturē divas olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Aleksandram Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Tagad Martins, neapšaubāmi, tiek saukts par pasaules labāko skeletonistu. Kaut šīs sezonas sākums viņam nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Pl.16 biatloniste Žanna Juškāne dosies uz starta 15 kilometru individuālajā distancē. Viņai 16.starta numurs, bet kopumā sacensībās piedalīsies 84 sportistes.

Pirms tam 7,5 kilometru sprintā Juškāne ierindojās 79.vietā. Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi biatlonisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Juškānei gada sākumā vēl vajadzēja piedalīties atlases sacensībās, cīnoties par vietu Olimpiādē. Tajās gan viņas vienīgā konkurente Baiba Bendika startēja apslimusi un nespēja pretiniecei izrādīt nopietnu konkurenci. Pašlaik 24 gadus vecajai Juškānei Sočos ir jau otrās olimpiskās spēles, bet ar lieliem panākumiem viņa līdz šim nav izcēlusies un Pasaules kausa posmos nav spējusi tikt augstāk par 43.vietu.

Savukārt attiecīgi pl. 17.40 un 18.50 trešo un ceturto braucienu aizvadīs skeletonistes, sacensības noslēdzot Leldei Priedulēnai.

Pēc ceturtdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem Priedulēna ieņem 15.vietu. Pirmajā braucienā Priedulēna uzrādīja 16.labāko rezultātu, bet otrajā mēģinājumā izdevās trasi veikt par nedaudz vairāk kā četrām sekundes desmitdaļām ātrāk, kas ļāva kopējā ieskaitē pakāpties par vienu pozīciju. Otrajā braucienā Priedulēna sasniedza 11.labāko rezultātu.

Latvijas olimpiskā debitante divu braucienu summā par 2,15 sekundēm atpaliek no līderes Lielbritānijas skeletonistes Elizabetes Jarnoldas, kura šosezon triumfēja Pasaules kausa izcīņā. Otrajā vietā pēc pirmajiem diviem braucieniem tikmēr atrodas ASV sportiste Noele Pikusa-Peisa, līderei zaudējot 0,44 sekundes. Savukārt no otrās uz trešo vietu atkritusi krieviete Jeļena Ņikitina, kura no Jarnoldas atpaliek par 0,55 sekundēm. Tikmēr labāko trijniekam seko amerikāniete Ketija Ūlandere un Krievijas sportiste Olga Potiļicina.

Kopumā sacensībās piedalās 20 sportistes.

Šobrīd 20 gadus vecajai sportistei šī ir pirmā Olimpiāde, bet pērn viņa izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā junioriem, taču šosezon ar augstiem rezultātiem nav izcēlusies. Olimpisko spēļu atlasē Priedulēna palika pirmā aiz kvalificējušos dalībnieku svītras, tomēr lieli pārsteigumi nenotika un sportiste ieguva speciālo ielūgumu. Kopumā šodien tiks sadalīti seši medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Komentāri