Olimpiskos medaļniekus lidostā sagaida vairāki simti atbalstītāju (Papildināts, FOTO), Mixnews.lv

Olimpiskos medaļniekus lidostā sagaida vairāki simti atbalstītāju (Papildināts, FOTO)

фото

Sports | 2014. gada 15. februārī plkst. 13:46

Latvijas Soču olimpiskos medaļniekus - kamaniņu braucējus Elīzu Tīrumu, Mārtiņu Rubeni, Andri Šicu un Juri Šicu - sestdien lidostā "Rīga" sagaidīja ap 200 atbalstītāju kupls pūlis.

фото

Sportistus, kuri Rīgā ieradās ar stundas nokavēšanos, jo pirms tam Maskavā viņi gandrīz nepaguva uz savu reisu, sagaidīja ar puķēm, karogiem, baloniem un fanu šallēm. Daudzi no sveicējiem sportistiem bija sagādājuši dāvanas un suvenīrus.

Sagaidīšanas pasākumā uzstājās "Pažarnieku orķestris" no Rīga, bet pasākumu vadīja Latvijas Olimpiešu kluba prezidents Raimonds Bergmanis.

фото

Kā pirmais pēc ielidošanas Rīgā pie sagaidītājiem iegāja treneris Pēteris Cīmanis, bet viņam sekoja visi komandas sportisti un pārējie treneri.

фото

Uzrunas sportistiem teica zinātnes ministre Ina Druviete (V) un Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktors Ēvalds Goba, bet no sportistiem klātesošos uzrunāja Tīruma, Rubenis un brāļi Šici, visi kā viens pasakoties līdzjutējiem par milzīgo atbalstu.

фото

Pēcāk medaļu ieguvēji policijas eskorta pavadībā uzsāka ceļu uz Siguldu, kur paredzēts vēl viens sagaidīšanas pasākums. Tā kā sportistu ierašanās Latvijā aizkavējās, kamaniņu braucējus siguldieši jau ilgāku laiku gaida pie Siguldas dzelzceļa stacijas ar Latvijas valsts karogiem, plakātiem un īpaši veidotu Slavas aleju.

фото

Kā ziņots, trešdien brāļi Andris un Juris Šici divnieku sacensībās ieguva Latvijai pirmo medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt karjerā tā viņiem ir jau otrā godalga, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi tika pie olimpiskā sudraba.

Savukārt dienu vēlāk Latvijas komanda parūpējās par līdzīgu sasniegumu, iegūstot bronzu stafetes sacensībās.

Zīmīgi, ka stafete olimpisko spēļu programmā tika iekļauta pirmo reizi.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, kā arī brāļi Šici.

Kopā ar bronzas medaļniekiem Latvijā atgriezīsies arī visa pārējā kamaniņu komanda - Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Ulla Zirne, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kā arī treneri Pēteris Cīmanis, Jānis Liepa, Sandris Bērziņš un Kaspars Dumpis.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau tika gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Komentāri