Bijušais LOK prezidents: Latvijas sporta sistēmai nepieciešams spēcīgs vadītājs, Mixnews.lv

Bijušais LOK prezidents: Latvijas sporta sistēmai nepieciešams spēcīgs vadītājs (1)

фото

Sports | 2014. gada 20. februārī plkst. 09:13

Latvijas sporta sistēmā nepieciešama institūcija un cilvēks, kurš pārrauga visu valsts sportā notiekošo, bet politiski vadītā ministrijā tas nav iespējams, uzskata bijušais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Vilnis Baltiņš, ziņo LETA.

Baltiņš no 1988.gada 19.novembra bija LOK prezidents, amatā pavadot četrus termiņus līdz pat 2004.gadam.

"Bēdīgi, ka joprojām nav normālas sporta sfēras valsts pārvaldes, kas paliek arvien sliktāka. Nepieciešams izveidot tādu modeli kā Igaunijā, kur visu nosaka Olimpiskā komiteja," izteicās Baltiņš. "Būtu nepieciešams cilvēks, kurš paņem visu uz sevi, bet tāda cilvēka nekad nebūs ministrijā, jo tur politiķi regulāri mainās un ieliek savējos. Šis cilvēks būtu jāiebalso, lai sporta sabiedrība redz, ka tiešām būs īstais. Ja mums būtu Sporta ministrija, arī par tās ministru kļūtu politiķiem izdevīgākais cilvēks, nevis labākais."

"Jābūt centram, kas koordinē visas savstarpējās saiknes, lai procesi ietu uz priekšu," uzskata Baltiņš. "Pasaulē vidējā līmeņa sports balstās uz trim vaļiem - studentu, armijas un policijas sportu. Rīgas Olimpiskais sporta centrs bija plānots kā policijas centrs. Tāpat pirms krīzes bija ievadītas sarunas par armijas sporta centra izveidi. Vajadzētu nosegt tikai ekspluatācijas izdevumus, un policisti tur ietu pa lēto iekšā. Tas būtu labi Iekšlietu ministrijai un tās autoritātes celšanai."

"Sportistiem labākie apstākļi ir radīti Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) Mežaparkā. Tur ir augstas klases inventārs, bet tagad to visu grib iznīcināt un pārcelt kaut kur uz Jūrmalu. Tas ir tāpēc, lai veči dabūtu naudu no valsts budžeta un varētu kvalitatīvi spēlēt tenisu," uzskata bijušais LOK prezidents.

Baltiņš nevarot nosaukt labāko Latvijas izglītības ministru, kas būtu rūpējies par sporta nozari. "Viņi ļoti ātri mainījušies. Bijuši tādi, kas pateikuši, ka nevēlas ar sportu nodarboties, jo nesaprot, bet tad viņu partija uzreiz - kā negribat, uz viņiem taču var taisīt reklāmu."

"Agrāk bija sporta padome, kas sastāvēja no "Dinamo", Armijas sporta kluba, Darba rezervēm, arodbiedrību pārstāvjiem, izglītības ministra. Tad arī izglītības ministram tika pateikts viss nepieciešamais, kas jāpaveic," piebilst Baltiņš. "Savukārt tagad galvenais cilvēks sportā ir trešajā pakāpē zem ministra. Mums tāda ir Latvijas Nacionālā sporta padome. Bijām uzmodelējuši, ka tur būs visi tie, uz kuriem sports attiecas, - aizsardzības, iekšlietu, izglītības, finanšu ministrs, Pašvaldību savienība, Olimpiskā komiteja. Tomēr tagad padome jau ir sabojāta pēc satura, turklāt locekļiem nav laika ar to nodarboties un tikai tiek dalītas prēmijas."

"Valdis Dombrovskis, kad bija premjers, saprata sportu. Protams, daudzi apkārt protestēja, bet viņš bieži pauda pretēju viedokli apkārt esošajiem, kas turklāt bija pareizs," uzskata Baltiņš.

Komentāri 1
rQgELhsiIpirms 5 gadiem
Bonjour,Je viens de vous envoyer un mail pour paeipctirr au concours. Mais j ai ree7u un message d erreur et ne suis pas sure que vous l ayez bien ree7u. Y a t il une taille maximale e0 envoyer en pie8ce jointe par message ?D avance merci !