LHF par izlases kvalificēšanos Sočiem var saņemt naudas balvu līdz 142 288 eiro, Mixnews.lv

LHF par izlases kvalificēšanos Sočiem var saņemt naudas balvu līdz 142 288 eiro

фото

Sports | 2014. gada 24. februārī plkst. 15:09

Latvijas Hokeja federācija par nacionālās izlases iegūtajām tiesībām startēt Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos var saņemt naudas balvu līdz 142 288 eiro sporta veida attīstībai, ziņo LETA.

Jautājums par naudas balvu piešķiršanu un naudas balvu apmēru par sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos tiks skatīts nākamajā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē, kura paredzēta marta sākumā.

Latvijas hokeja izlase olimpisko spēļu astoņniekā iekļuva pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē, turnīru galīgajā vērtējumā noslēdzot ar iegūtu astoto vietu.

Latvijas izlase šīs Olimpiādes grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, ar 0:1 vien pēdējās sekundēs piekāpjoties pasaules vicečempioniem Šveicei, ar 2:4 zaudējot Čehijai un ar 3:5 atzīstot pasaules čempionvienības Zviedrijas pārākumu.

Latvieši savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, bet "play-off" kārtas mačā vēlreiz tikās ar Šveici, gūstot panākumu ar 3:1 un izcīnot savu pirmo uzvaru olimpisko spēļu mačā kopš 2002.gada.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr "play-off" kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

Komentāri