Portāls: Klubam Donbass neļaus uzņemt Gagarina kausa spēles pret Rīgas Dinamo, Mixnews.lv

Portāls: Klubam Donbass neļaus uzņemt Gagarina kausa spēles pret Rīgas Dinamo

фото

Sports | 2014. gada 3. martā plkst. 14:53

Valstī valdošās nestabilās situācijas dēļ Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Ukrainas klubam Doņeckas "Donbass" ar latviešu aizsargu Oskaru Bārtuli ierindā būs liegts uzņemt Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas mājas spēles pret Latvijas komandu Rīgas "Dinamo", liecina pašlaik pieejamā neoficiālā informācija.

Portāls "sportbox.ru" vēsta, ka Ukrainas Iekšlietu ministrija šajā situācijā nav spējīga garantēt komandu un līdzjutēju drošību. Tikmēr kluba prezidents Boriss Koļesņikovs apgalvo, ka līgas vadībai ir iesniegtas visas garantijas par drošu spēļu aizvadīšanu Doņeckā, aicinot, ka sportam jāpaliek šķirtam no politikas.

Ja īstenosies scenārijs par "Donbasa" mājas spēļu aizvadīšanu ārpus Doņeckas, visas Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla spēles starp abām komandām, iespējams, risināsies Rīgā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka "Donbasa" mājas spēles varētu notiks arī neitrālā laukumā Minskā.

Kārtu pirms regulārā čempionāta noslēguma zināms, ka rīdzinieki un "Donbass" sezonu noslēgs Rietumu konferences ceturtajā un piektajā pozīcijā, bet precīzas vietas viņi sadalīs otrdien, kad "Arēnā Rīga" savstarpējā mačā beigs regulāro čempionātu.

Ja otrdienas spēlē "Dinamo" nodrošinās konferences ceturto vietu, tā iegūs sava laukuma priekšrocības un pirmās divas sērijas spēles aizvadīs Rīgā. Tā kā otrās sērijas spēles dienā - 8.martā - "Arēnā Rīga" risināsies franču dziedātājas Mireijas Matjē koncerts, iespējams, ka pirmās divas sērijas spēles no 7. un 8.marta tiks pārceltas uz attiecīgi 6. un 7.martu.

"Mēs visi ceram, ka KHL mums ļaus aizvadīt mačus savā laukumā. Sportam un šim klubam ir jāpaliek ārpus politikas," paudis Koļesņikovs.

Tikmēr KHL viceprezidents hokeja jautājumos Vladimirs Šalajevs paudis jau iepriekš prognozēto informāciju, ka lēmums tiks pieņemts tuvāko divu dienu laikā.

"Līga veic konsultācijas ar visām ieinteresētajām pusēm. Pagaidām laiks mums atļauj nesteigties ar galīgo lēmumu. Domāju, ka pieņemsim to tuvākās dienas, divu laikā," izteicies Šalajevs.

Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik trešo vietu ar 98 punktiem ieņem Čehijas klubs Prāgas "Lev", kuram četrus punktus zaudē "Donbass", bet Rīgas "Dinamo" kontā pašlaik ir 93 punkti. Lai Rīgas "Dinamo" kopvērtējumā apsteigtu "Donbasu", tam otrdien obligāti jāuzvar pamatlaikā.

Kopvērtējuma sestajā vietā ar 89 punktiem ir Zagrebas "Medveščak" komanda no Horvātijas, kurai vienu punktu zaudē Maskavas "CSKA".

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Foto: dinamoriga.eu

Komentāri