Par slieču aizdošanu Zubkovam diskvalificē kādreizējo pasaules čempionu bobslejā Mahatu, Mixnews.lv

Par slieču aizdošanu Zubkovam diskvalificē kādreizējo pasaules čempionu bobslejā Mahatu

фото

Sports | 2014. gada 3. martā plkst. 22:37

Vācijas Bobsleja federācija piespriedusi gada diskvalifikāciju kādreizējam pasaules čempionam Manuelam Mahatam, kurš uz olimpiskajām spēlēm aizdevis savas slieces krievu pilotam Aleksandram Zubkovam, ziņo LETA.

2011.gada pasaules čempions četrinieku konkurencē un tā paša gada Pasaules kausa ieguvējs nekvalificējās Soču olimpiskajām spēlēm, tāpēc savas privātās slidas izīrējis Zubkovam, kurš vēlāk triumfēja gan divnieku, gan četrinieku konkurencē.

Tikmēr Vācijas vīru bobslejistiem šīs bija vienas no neveiksmīgākajām olimpiskajām spēlēm vēsturē un viņi neieguva nevienu godalgu.

Kā izteikusies Vācijas Bobsleja federācija, "salīdzinoši bargajam sodam", kas piemērots Mahatam, jākalpo kā "pirmajam solim, lai aizstāvētu nacionālās intereses". Tāpat Mahata saņēmis 5000 eiro lielu naudas sodu par "liela kaitējuma" nodarīšanu federācijas interesēm.

Tikmēr pats Zubkovs intervijā aģentūrai "R-Sport" apgalvojis, ka olimpiskajās spēlēs visiem sportistiem bijušas vienādas slieces. "Pirmkārt, slieces bija manas, tāpēc maz ko viņi (vācieši) saprot. Tādu slieču bija ļoti daudz," apgalvojis Zubkovs.

"Pirmkārt, latviešiem, kanādiešiem, angļiem - visiem bija vienādas slieces. Kad vācieši uzvar, viss ir kārtībā. Tomēr mēs savu darbu paveicām lieliski un izdarījām to, kas jāpaveic mājās."

Mahata šajā sezonā bija zaudējis vietu Vācijas izlases pamatsastāvā un startēja tikai Eiropas kausā, kur četrinieku konkurencē arī uzvarēja divās sacensībās.

Komentāri