Rumāņu futbola leģendai Popesku piespriež cietumsodu, Mixnews.lv

Rumāņu futbola leģendai Popesku piespriež cietumsodu

фото

Sports | 2014. gada 5. martā plkst. 13:27

Kādreizējai Rumānijas futbola leģendai un slavenās Spānijas komandas "Barcelona" kapteinim Georgem Popesku otrdien piespriests vairāk nekā trīs gadu cietumsods par līdzdalību korupcijas skandālā.

No tiesas zāles Popesku uzreiz nogādāts cietumā, un tiesas spriedums nav pārsūdzams.

Viņš un sabiedrotie tika atzīti par vainīgiem krāpniecībā, nodokļu nemaksāšanā un naudas atmazgāšanā. Vainīgie laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam neatļautā veidā krāpušies ar futbolistu transfēru summu deklarēšanu, apzināti norādot samazinātas summas, bet atlikušos līdzekļus ieskaitot privātos kontos. Šādā veidā nodokļos valstij netika samaksāts 1,2 miljoni eiro, bet četri klubi zaudēja 7,86 miljonus eiro.

Popesku tika notiesāts ar trīs gadus, vienu mēnesi un desmit dienas ilgu cietumsodu, bijušais Bukarestes "Dinamo" prezidents Kristians Borsea aiz restēm pavadīs sešus gadus un četrus mēnešu, bet bijušais Bukarestes "Rapid" prezidents George Koposs - trīs gadus un astoņus mēnešus.

Tāpat vairāk nekā četru gadu cietumsodu saņēmuši arī divi futbola aģenti - brāļi Joans un Viktors Bekali.

Popesku Rumānijas izlasē savulaik aizvadīja 115 spēles un aizveda komandu līdz 1994.gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālam.

1997.gadā viņš ar "Barcelona" komandu kļuva par kausa izcīņas uzvarētāju, bet 2000.gadā kopā ar Stambulas "Galatasaray" izcīnīja UEFA kausu. Tāpat piecas reizes par Rumānijas labāko futbolistu atzītais Popesku karjeras laikā kļuva par Rumānijas, Turcijas un Nīderlandes čempionu.

Komentāri