Kamaniņbraucējiem un bobslejistiem par Olimpiskajiem sasniegumiem piešķirtas prēmijas, Mixnews.lv

Kamaniņbraucējiem un bobslejistiem par Olimpiskajiem sasniegumiem piešķirtas prēmijas

фото

Sports | 2014. gada 5. martā plkst. 16:19

Kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici par divām bronzas medaļām ziemas olimpiskajās spēlēs prēmijās katrs saņems 76 836 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens - katrs pa 77 860 eiro.

Kopējā summa, ko no valsts budžeta atvēlēs prēmiju izmaksai abiem kamaniņu braucējiem par bronzas medaļām kamaniņu divniekos un komandu stafetē būs 201 302 eiro, taču šajā sumā ir iekļauti arī nodokļi, kas jānomaksā valstij par prēmiju.

Divas prēmijas saņems arī bobslejista Oskara Melbārža ekipāžas. Par izcīnīto sudraba godalgu četriniekos katrs komandas dalībnieks saņems 83 801 eiro, no kuriem "uz rokas" katram tiks 64 030 eiro.

Savukārt Melbārdis un stūmējs Daumants Dreiškens vēl papildus saņems katrs pa 18 198 eiro par izcīnīto piekto vietu divnieku ekipāžām. Pēc nodokļu nomaksas abu sportistu kontā par šo panākumu tiks ieskaitīti 13 830 eiro.

Skeletonists Martins Dukurs par otro vietu skeletonā saņems 85 373 eiro pēc nodokļu nomaksas. Viņa brālis Tomass Dukurs par ceturto vietu saņems 30 734 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai par trešo vietu komandu stafetē izmaksās 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tāda pati summa tiks arī kamaniņu braucējam Mārtiņam Rubenim, kurš arī piedalījās bronzas medaļas kaldināšanā Sočos.

Melbārža četrinieka sportisti Arvis Vilkaste un Jānis Strenga par sudraba medaļu katrs saņems 64 030 eiro pēc nodokļu nomaksas. Prēmijas tiks arī visu sportistu apkalpojošajam personālam.

Jau ziņots, ka Nacionālā sporta padome šodien atbalstīja prēmiju piešķiršanu ziemas olimpisko spēļu dalībniekiem un to apkalpojošajam personālam par augstiem panākumiem olimpiskajās spēlēs Sočos, kopumā izmaksājot 1 516 664 eiro.

Padome arī atbalstījusi ierosinājumu prēmijas piešķirt par katru no izcīnītajām medaļām vai godalgotajām vietām. Līdz ar to divas prēmijas būs kamaniņu braucējiem Andrim un Jurim Šiciem par divām bronzas medaļām un bobslejistiem Melbārdim un Dreiškenam par otro vietu četriniekos un piekto vietu divnieku sacensībās.

Gala lēmums par prēmiju piešķiršanu tiks pieņemts valdībā 11.martā.

Komentāri