Lipmans: Pasaules čempionātā mums ir ļoti labas izredzes, Mixnews.lv

Lipmans: Pasaules čempionātā mums ir ļoti labas izredzes (1)

фото

Sports | 2014. gada 5. martā plkst. 20:44

Ja Pasaules čempionātā būs tikpat saliedēta komanda kā Olimpiskajās spēlēs, tad mūs gaida lieli panākumi, mums ir ļoti labas izredzes uz augstām vietām, intervijā portālam Mixnews.lv atzina Latvijas hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans.

Sarunas sākumā pieskārāmies šobrīd ļoti aktuālajai Ukrainas tēmai, bet parunājām arī par Latvijas hokeja izlases veikumu Soču Olimpiskajās spēlēs un pārspriedām tuvojošos hokeja čempionātu Minskā.

Ko Jūs domājat par notiekošo Ukrainā? Kāda ir Jūsu nostāja par šo tēmu?

Godīgi sakot, man ļoti uztrauc Ukrainā notiekošais, jo mums tur ir pārstāvniecība un Ukrainai ir diezgan liels tirgus. Es domāju, ka tas nav uz ilgu laiku, drīzumā situācija varētu normalizēties. Ja mēs skatāmies vēsturiski, tad mēs zinām, ka vienmēr bija tā, ka ukraiņi necienīja krievus un krievi necienīja ukraiņus. Tas ir jāapzinās, ka tas tā vienmēr ir bijis. Tāpat mēs zinām, ka Krievija ir dibināta Kijevā, tāpēc tā mentalitāte, manā uztverē, ir palikusi tāda līdz šim. Bet esmu pārliecināts, ka tuvākajā laikā šis jautājums tiks atrisināts.

Šad un tad izskan viedokļi, ka saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā, iespējams, vajadzētu boikotēt turpmākās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles. Kādas ir Jūsu domas par to?

Sports ir sports un to nevajadzētu jaukt kopā ar politiku. Man jau bija uzdots līdzīgs jautājums, vai Rīgas "Dinamo" pareizi dara, braucot uz izslēgšanas spēlēm pret Doņeckas "Donbass". Protams, ka pareizi. Noteikti tas ir jādara, jo tieši vajag parādīt, ka sportam nav nekāda sakara ar politiku. Es vēlreiz atkārtoju, ka viss vēl mainīsies un situācija tiks atrisināta, bet ja mēs tagad iejauksim politiku sportā, tad to jau neaizmirsīs. Pēc tam visu laiku domās – vai vispār ir vērts ar Latviju sadarboties sportā, ja viņi tā uzvedās? Ilgtermiņā uz to skatoties, Latvija tikai ciestu sportiskajā ziņā. Ir jābrauc un jāspēlē, mazāk par to ir jādomā.

Labi, prom no politikas, pāriesim pie sporta. Vēlos Jūs vēlreiz apsveikt ar lielisko Latvijas hokeja izlases sniegumu Olimpiskajās spēlēs. Kas bija galvenaie iemesli labajam sniegumam?

Mums bija ļoti labi saliedēta komanda. Daudzu gadu garumā tik saliedētas komandas mums nekad nav bijis, tas bija galvenais iemesls. Nevienam nebija nekādu pretenziju, ziniet kā parasti, kad dalās grupās - jaunie ar jaunajiem, bet vecie atsevišķi, šoreiz tā nebija, bijām vienoti. Mani tas pašu pārsteidza un bija ļoti patīkams pārsteigums. Visiem puišiem jau vairākkārt esmu izteicis savu pateicību, jo tieši šī vienotība iedeva mums iespēju tik labi nospēlēt.

Jau maijā mūs gaida nākamais hokeja Pasaules čempionāts, kas norisināsies Baltkrievijā. Kāds varētu būt sastāvs, salīdzinot ar Olimpiskajām spēlem? Vai ir gaidāmas kādas būtiskas izmaiņas?

Uz doto brīdi mums vairāk ir zināms, kas varētu nepiedalīties. Jūs ziniet, ka katram sportistam pienāk tas laiks, kad, diemžēl, ir jāsaka "paldies" un no aktīvā sporta ir jāatvadās. Protams, ceru, ka pavisam no hokeja viņi neatteiksies un pēc iespējas palīdzēs un darbosies tālāk ar šo sporta veidu – kāds kļūs par treneri vai, piemēram, menedžeri, lai jaunie varētu ņemt piemēru no šiem cilvēkiem.

Tāpat jaunajiem jāņem piemērs no snieguma Olimpiādē. Es ticu, ja Pasaules čempionātā būs tikpat saliedēta komanda, ja tieši tāpat saņemsimies, tad būs mūs gaida lieli panākumi. Domāju, ka pēc Olimpiskajām spēlēm no pretiniekiem nespēlēs ļoti daudzi Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji, ne no zviedriem, ne somiem, ne krieviem, ne kanādiešiem un mums ir ļoti labas izredzes uz augstām vietām.

Kurus spēlētājus visticamāk neredzēsim Pasaules čempionātā?

Es domāju, ka varētu nebūt Sanda Ozoliņa un Aleksandra Ņiživija, ar to ir jārēķinās. Pārējie es domāju, ka spēlēs, nav nekādu problēmu.

Kā izskatās ar Pavlovu? Vai ir kāda skaidrība par viņa dalību?

Viss atkarīgs ir no tā, ko komisija lems. Nākošo otrdien es lidoju uz Cīrihi, speciāli šajā sakarā, tur arī varēs noskaidrot. Cerēsim uz labu iznākumu, es neko tur nevaru ietekmēt.

Šogad Minskā norisināsies jau 78. Pasaules čempionāts, uz kura rīkošanu bija pieteikusies arī Latvija. Kādas izskatās Latvijas cerības čempionāta rīkošanai 2018. gadā, kuram esam izvirzījuši kandidatūru?

Atklāti sakot, izredzes mums ir lielas. Iepriekš mēs arī pretendējām, taču divas reizes atteicāmies – 2016. gadā iedevām priekšrocību Krievijai, bet baltkrieviem iedevām šogad, jo viņiem tāda nekad nav bijis. Mēs nezaudējām tiesības rīkot, skatījāmies uz situāciju reāli un atteicāmies. Tagad būs labas iespējas sarīkot un to arī mēģināsim izmantot.

Protams, pastāv šaubas arī tagad, jo vajadzēs būvēt otru halli. Nevēlos arī atkal nonākt tādā pašā situācijā kā 2006. gadā, kad man neviens negribēja palīdzēt, praktiski vienam pašam bija jārisina visi jautājumi. Pēdējā brīdī Kalvītis man tomēr palīdzēja un arī Ulmanis ļoti daudz ko izdarīja. Bet pārējā valdība...

Tad galvenais nosacījums ir otra ledus halle? Citu problēmu nav?

Jā, tikai otru halli vajag uzbūvēt.

Kur tāda halle tiks būvēta? Rīgā vai kādā citā pilsētā?

Redziet, ja uzbūvēsim Rīgā, tad uzreiz būs konkurence ar "Arēna Rīga". To es ļoti labi apzinos.

Bet "Arēna Rīga" taču ir ļoti noslogota!

Jā, bet ja uzbūvēsim vēl vienu, tad mazās halles neko nepelnīs. Cilvēki tur ir ieguldījuši savu naudu. Cita lieta būtu, ja to uzbūvētu par valsts naudu. Un tā pēc tam paliktu kā treniņvieta jauniešiem, varētu tur spēlēt arī čempionātus un nebūtu jāmaksā tik liela nauda, kāda būtu jāmaksā, ja tur būtu privātais īpašnieks. Vienreiz jau valstij vajadzētu uzņemties atbildību un pa 20 gadiem uzbūvēt beidzot kaut vienu halli.

Arī fakts, ka 15-18 miljoni tika ieguldīti Olimpiskajā sporta centrā, bet tur netika uzbūvēta ledus halle - es domāju, ka tas bija muļķīgi. Ja būtu uzbūvējuši arī ledus halli, tad bērniem būtu, kur trenēties. Tagad vecākiem vajag maksāt lielu naudu par treniņiem, tas tomēr ir dārgs sporta veids. Valdībai būtu jādomā par bērniem, par jauniešu sporta attīstību.

Vai ir iespējams tik lielu halli uzbūvēt kādā citā pilsētā?

Būtu ļoti izdevīgi Liepājā būvēt, bet viņiem jau ir Olimpiskais centrs un tagad ir apstiprināts projekts par lielas koncertzāles būvniecību. Lielā hokeja halle nebūtu funkcionāla. Ja būtu tikai viena tāda halle, ar 7000 vietām, tad varētu tur rīkot gan hokeju, gan spēlēt basketbolu un tenisu, gan arī rīkot koncertus. Varētu izmantot tāpat kā "Arēna Rīga". Bet viens pats hokejs sevi neatpelnīs, uzturēšana būtu pārāk dārga.

Kādas ir jūsu domās par mūsu apakšgrupu hokeja čempionātā?

Grupa nav no vieglākajām, bet domāju, ka tiksim tālāk. Man ir pārliecība, ka varam ļoti labi nospēlēt.

Atkal tiksimies ar Šveici. Droši vien gribēs mums atriebties?

Nekas, vēlreiz pierādīsim, ka varam viņus uzvarēt. Pie tam Šveicei drošvien nebūs NHL spēlētāju. Viņiem pietika ar Olimpiādi, ottreiz nebrauks spēlēt.

Kas būs ar treneri Tedu Nolanu? Vai viņš varētu turpināt vadīt izlasi pēc Pasaules čempionāta?

Viņam ir pēdējā sezona. Tālāk mēs nevarēsim sadarboties un to viņš ļoti labi saprot. Viņam apvienot izlases vadīšānu ar Buffalo "Sabres" būs pārāk grūti. Šobrīd nekādus citus variantus nesaukšu, jo tas būtu nekorekti pret šī brīža treneri, viņam vēl jāstrādā ar mūsu valstvienību. Pēc Pasaules čempionāta domāsim un runāsim par to, kas būs tālāk.

Atgādinām, ka 2014. gada Pasaules čempionāts hokejā notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā un norisināsies no 9. līdz 25. maijam. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Somijas, Krievijas, ASV, Šveices, Vācijas, Baltkrievijas un Kazahstānas valstvienībām.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
da nupirms 5 gadiem
rrr... nejaucam sportu ar politiku, nejaucam sportu ar politiku. Vispār tas ir pretīgs absurds, ka tās valsts komanda, par kuras daļas neokupēšanu šobrīd cīnās visa normālā pasaule, ir spiesta spēlēt okupētājvalsts rīkotā čempionātā. Un citas valstis, kuras arī spēlē okupētājvalsts rīkotā čempionātā, plīkšķina acis un saka: nejauciet sportu ar politiku, nejauciet sportu ar politiku.
P.s. Un nevienam pat tik daudz nav prāta, ka nosodīt agresiju, galvenās rūpes, ka bizness apstāsies. Izcilas klapes uz acīm.