Rastorgujevs izcīna devīto vietu Pasaules kausa sprinta sacensībās, Mixnews.lv

Rastorgujevs izcīna devīto vietu Pasaules kausa sprinta sacensībās

фото

Sports | 2014. gada 6. martā plkst. 14:44

Andrejs Rastorgujevs (pa labi)

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja devīto vietu Pokļukā notikušajās Pasaules kausa posma desmit kilometru sprinta sacensībās, ziņo LETA.

Šis ir pirmais Pasaules kausa posms pēc Soču olimpiskajām spēlēm.

Rastorgujevs pēc pirmās šaušanas, kurā viņš nepieļāva nevienu kļūdu, atradās augstajā otrajā vietā. Šo pozīciju viņš saglabāja līdz otrajai šaušanai, kurā viņš pieļāva vienu kļūdu. Pēc tās viņš noslīdēja uz devīto vietu, un pozīciju neizdevās uzlabot arī atlikušajos pāris kilometros.

Par sacensību uzvarētāju ar vienu kļūdu šaušanā tika kronēts zviedrs Bjērns Ferijs, kuram šī bija sestā uzvara kādā no Pasaules kausa sacensībām. Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika par 32,4 sekundēm. Tikmēr otrajā vietā ierindojās krievs Antons Šipuļins, kurš no Ferija atpalika par pusotru sekundi. Savukārt labāko trijnieku noslēdza Arnds Peifers no Vācijas.

Divkārtējais Soču olimpisko spēļu čempions Martēns Furkads no Francijas tikmēr ieņēma tikai septīto vietu - tieši aiz leģendārā norvēģa Ūles Eināra Bjērndālena.

Cits Latvijas biatlonists Rolands Pužulis ar četrām kļūdām šaušanā ierindojās pēdējā, 91.vietā starp finišu sasniegušajiem sportistiem. Savukārt Edgars Piksons pēc pirmās šaušanas no sacensībām izstājās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 570 punktiem ir Furkads, bet ar 421 punktu viņam seko Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas. Trešais ar 405 punktiem ir Dominiks Landertingers no Vācijas.

Tikmēr Rastorgujevs ar 225 punktiem pakāpies uz kopvērtējuma 22.vietu.

Vēl februārī Rastorgujevs atzīstami startēja Soču olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - devīto - izcīnot iedzīšanas sacensībās. Tāpat Olimpiādē Latvijas labākajam biatlonistam izdevās ierindoties 14.vietā masu startā, 17.pozīcijā sprintā un 33.vietā individuālajās sacensībās. Vēlāk uz starta sprintā stāsies arī dāmas, kur Latviju pārstāvēs olimpiete Žanna Juškāne.

Šī Pasaules kausa posma turpinājumā biatlonisti sestdien sacentīsies iedzīšanā, bet svētdien - masu startā.

Šajā biatlona sezonā vēl atlicis aizvadīt trīs Pasaules kausa posmus - bez šī sportisti nākamajās nedēļās sacentīsies arī Somijā un Norvēģijā.

Komentāri