Prokopčukai otrā vieta Nagojas maratonā, Mixnews.lv

Prokopčukai otrā vieta Nagojas maratonā

фото

Sports | 2014. gada 9. martā plkst. 11:43

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien izcīnīja otro vietu Japānas pilsētas Nagojas maratonā.

Latvijas pārstāve 42,195 kilometrus distanci veica divās stundās, 24 minūtēs un septiņās sekundēs, par 24 sekundēm piekāpjoties krievietei Marijai Konovalovai.

Savukārt trešo vietu ieņēma pērn sacensībās uzvarējusī mājiniece Rjoka Kizaki, kura bija vēl par minūti un 19 sekundēm lēnāka.

фото

39 gadus vecā Konovalova un divus gadus jaunākā Prokopčuka kāpināja ātrumu pēc trīsdesmitā kilometra, atstājot pārējās konkurentes ievērojami aiz muguras. Savukārt pēdējā distances daļā pērn trešo vietu Čikāgas maratonā izcīnījusī Konovalova atstāja aiz muguras arī Latvijas sportisti.

"Esmu kļuvusi vecāka, bet neesmu zaudējusi neko no sava garīgā spēka. Tas mani dzina uz priekšu distances laikā," pēc finiša teica Konovalova.

Pērn Nagojas maratonā Prokopčuka izcīnīja ceturto vietu, bet pēc tam rudenī viņa finišēja trešā Ņujorkas maratonā, kurā atgriezās pēc piecu gadu pārtraukuma.

Šis kļuvis par ceturto visu laiku labāko Prokopčukas rezultātu - 2005.gadā viņa Osakā noskrēja divās stundās, 22 minūtēs un 56 sekundēs, gadu vēlāk Bostonā 42,195 kilometru distanci veica divās stundās, 23 minūtēs un 48 sekundēs, bet 2003.gadā Londonā spēja noskriet divās stundās, 24 minūtēs un vienā sekundē.

Komentāri