Rastorgujevam vienpadsmitā vieta Pasaules kausa masu starta sacensībās, Mixnews.lv

Rastorgujevam vienpadsmitā vieta Pasaules kausa masu starta sacensībās

фото

Sports | 2014. gada 9. martā plkst. 14:12

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien izcīnīja 11.vietu Slovēnijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas septītā posma 15 kilometru sacensībās ar masu startu, kas ir viņa labākais rezultāts karjerā šajā distancē.

Līdz ar to šajā posmā Rastorgujevs karjerā labākos rezultātus sasniedzis uzreiz divās distancēs.

Jau pirmajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā bija nekļūdīgs, kas trešo šaušanu ļāva sasniegt līderpozīcijā. Tomēr tajā šaušanā Latvijas biatlonists pieļāva vienu kļūdu, bet ceturtajā šaušanā kļūdījās vēl divas reizes, tāpēc finišā augstāk par 11.vietu nespēja pakāpties.

Uzvaru šajās sacensībās sadalīja trīs biatlonisti, kuri šautuvē bija nekļūdīgi - zviedrs Bjērns Ferijs finišā par 4,7 sekundēm apsteidza divkārtējo Soču olimpisko spēļu čempionu Martēnu Furkadu no Francijas, bet trešo vietu ieņēma krievs Jevgēņijs Ustjugovs.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 19 sekundes, par vienu sekundi atpaliekot no labāko desmitnieka.

Kā ziņots, pirms tam šajā posmā ceturtdien Latvijas pārstāvis bija devītais desmit kilometru sprintā, uzrādot savu labāko rezultātu Pasaules kausa sacensībās šajā distancē karjerā, bet sestdien Rastorgujevs izcīnīja devīto vietu arī 12,5 kilometru iedzīšanā, tādejādi garantējot vietu masu startā.

Tajā Latvijas sportists startēja tikai trešo reizi savā Pasaules kausa sacensību karjerā, bet ceturto reizi karjerā kopumā, jo pie šīs disciplīnas biatlonists kvalificējās arī Soču olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 660 punktiem nostiprinājās M.Furkads, kuram ar 485 punktiem seko Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas, bet trešais ar 462 punktiem ir austrietis Dominiks Landertingers. Savukārt Rastorgujevs ar 287 punktiem kopvērtējumā pakāpās uz 20.vietu.

Savukārt distances ar masu startu ieskaitē Rastorgujevs ar 57 punktiem pakāpies uz 11.pozīciju.

Vēlāk sestdien pl.14.25 pēc Latvijas laika uz starta 12,5 kilometru masu startā izies dāmas, kur Latvija nebūs pārstāvēta.

Kā ziņots, Latvijas pārstāve Žanna Juškāne ceturtdien izcīnīja 73.vietu sprinta distancē, iedzīšanai nekvalificējoties.

Šis ir pirmais Pasaules kausa posms pēc Soču olimpiskajām spēlēm. Februārī Rastorgujevs atzīstami startēja Soču olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - devīto - izcīnot iedzīšanas sacensībās. Tāpat Olimpiādē Latvijas labākajam biatlonistam izdevās ierindoties 14.vietā masu startā, 17.pozīcijā sprintā un 33.vietā individuālajās sacensībās.

Šajā biatlona sezonā vēl atlicis aizvadīt trīs Pasaules kausa posmus - bez šī sportisti nākamajās nedēļās sacentīsies arī Somijā un Norvēģijā.

Komentāri