Lakučs: BMX nākamais lielais mērķis ir četrgades cikls ar Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, Mixnews.lv

Lakučs: BMX nākamais lielais mērķis ir četrgades cikls ar Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

фото

Sports | 2013. gada 24. janvārī plkst. 19:39

Latvijas BMX braucējiem turpmāku panākumu gūšanai ar kritisku attieksmi pret sevi ir jāatgriežas sākuma punktā un jākoncentrējas nākamajam četrgades ciklam, kas vainagosies ar Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016.gadā, uzskata izlases galvenais treneris Ivo Lakučs.

Izlases darbā krasu izmaiņu nav, aģentūrai BNS pastāstīja Lakučs. Braucēji gatavojas jau no novembra vidus, un darbs katram ir saplānots pēc individuālām programmām. BMX braucēji pretendēs uz augstiem rezultātiem Riodežaneiro, taču Lakučs uzsvēra, ka viss četrgades cikls jāaizvada augstā līmenī, lai nākamajās olimpiskajās spēlēs Latvijai vīriešu konkurencē būtu garantētas trīs starta vietas.

"Protams, mērķus pakārtosim svarīgākajām sacensībām, olimpiskajam gadam. Lielais mērķis noteikti ir nākamais četrgades cikls un olimpiskās spēles Rio," plašākus nākotnes plānus ieskicēja Lakučs. "Mēģināsim, meklēsim, kas jādara, lai labāk sagatavotos un būtu konkurētspējīgāki," viņš paskaidroja.

Kā allaž, arī 2013.gadā galvenais sezonas starts BMX braucējiem būs jūlija beigās Jaunzēlandē paredzētais pasaules čempionāts, uz ko izlase arī attiecīgi gatavosies, solīja Lakučs. Tomēr viņš piebilda, ka ne tikai pasaules čempionāts latviešiem būs svarīgās sacensības, jo katrs braucējs atkarībā no vecuma, tehniskajām īpašībām un spēka ir savā attīstības pakāpē, tādēļ katrs nākamais solis jāsper īstajā laikā.

"Darba procesā uzdevums būs būt kritiskiem pret sevi, nedrīkstam neko atlaist, jālaužas caur vēl lielākiem brikšņiem. Ja no tā nebaidīsimies un neiestigsim pašapmierinātībā, ka viss ir izdarīts, ja spēsim atgriezties nulles punktā turpat vai pirms astoņiem gadiem un saprast, ka mēs nekas neesam un arvien jāiet caur ērkšķiem, tad domāju, ka visam jābūt kārtībā," racionālu optimismu pauda treneris.

Lakučs atturējās vērtēt, cik nopietna būs divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga motivācija tiekties pēc visaugstākā mērķa arī Riodežaneiro. "Par Štromberga motivāciju nevaru teikt, ka šaubītos, tomēr esmu piesardzīgs. Tas ir ilgstošs process – noskaņošana četriem gadiem," paskaidroja pieredzējušais BMX speciālists.

Lakučs ir pārliecināts, ka galvenais panākumu gūšanai pat nav fiziskais darbs, bet ilgstošs process, kas aptver pieeju sportam un dzīvei kopumā. BMX nav tikai tīrs sports, tā ir dzīve, kas jānodzīvo tā, lai pēc tam nebūtu kauns, teica treneris. Viņš analizēs, kā vēl paaugstināt sportistu motivāciju, lai padarītu gatavošanās procesu interesantāku. Ar gaisotni Latvijas BMX komandā Lakučs ir apmierināts.

"Mēs spējam novērtēt viens otru, no panākumiem gūstam zināmu pārliecību par sevi, un jāiet tik uz priekšu, nedrīkst apstāties. Nebaidāmies sevi pelnīti paslavēt par labi paveiktu darbu, taču pārsvarā vienkārši dzīvojam, darām to, ko mākam un visu izbaudām," BMX valdošo gaisotni raksturoja Lakučs. "Negribu lielīties, bet mums nav sliktu vai labu rezultātu. Mēs zinām, kur esam, un cenšamies turēt panākumu līkni uz augšu. Nebaidāmies, ka kaut kas varētu neizdoties, vienkārši analizējam un ejam tālāk," pastāvīgo attīstības procesu raksturoja treneris.

Par svarīgu uzdevumu Lakučs uzskata BMX entuziasma noturēšanu tādā pašā līmenī kā senāk, kad sporta veids vēl nebija guvis tik plašu atzinību. Viņš priecājas redzēt Valmierā uz BMX treniņiem nākam bērnus, lai gan sporta veids nav tāds, kur var kļūt par miljonāru. Lakučs ir pārliecināts, ka viņa sporta veids ne Latvijā, ne pasaulē nebūs tik augstu novērtēts kā daudzi citi, tomēr tas viņa apņēmību nemazina.

"Ja cilvēkiem patīk un viņi nāk, tad esmu gatavs ar viņiem strādāt un gūt uzvaras. Ir puikas, jaunieši, kas nāk jau ar zināmu bāzi. Tikai jāstrādā," sacīja Lakučs. Viņš nešaubās, ka BMX ir viena no saldākajām uzvarām individuālos sporta veidos. "Startā esi kopā ar septiņiem tādiem pašiem, kas grib uzvarēt. Finišā viens ir pirmais un septiņi zaudētāji. Tas dod lielu baudu, un sajūtas ir brīnišķīgas," BMX pievilcību raksturoja treneris.

Komentāri