Rastorgujevs paliek ārpus kopvērtējuma punktiem sprinta sacensībās Kontiolahti, Mixnews.lv

Rastorgujevs paliek ārpus kopvērtējuma punktiem sprinta sacensībās Kontiolahti

фото

Sports | 2014. gada 15. martā plkst. 20:35

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien ierindojās 41.vietā desmit kilometru sprinta sacensībās Pasaules kausa izcīņas sezonas priekšpēdējā, astotajā, posmā, ziņo LETA.

Latvijas izlases līderis tādējādi palika bez iegūtiem kopvērtējuma punktiem.

Svītru labam rezultātam Rastorgujevs pāri pārvilka jau pirmajā šaušanā, kad netika galā ar trim mērķiem. Lai arī otrajā šaušanā Latvijas pārstāvis bija nekļūdīgs, viņš nespēja savas pozīcijas ievērojami uzlabot.

Cits Latvijas pārstāvis Rolands Pužulis katrā no šaušanām pieļāva pa vienai kļūdai un finišēja 75.vietā, savukārt Edgars Piksons pēc divām kļūdām pirmajā šaušanā no sacensībām izstājās.

Pirmie četri labākie sacensību sportisti šāva bez kļūdām. Par uzvarētāju kļuva norvēģis Juhanness Tingness Bē, kurš par 18,5 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Loginovu, bet vēl par 0,9 sekundēm atpalika amerikānis Loels Beilijs.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 46,5 sekundes, bet Pužulis - trīs minūtes un 42,5 sekundes. Kopumā finišu sasniedza 86 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 744 punktiem ir francūzis Martēns Furkads, bet ar 557 punktiem viņam seko Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas. Trešais ar 507 punktiem ir austrietis Dominiks Landertingers.

Tikmēr Rastorgujevs ar 317 punktiem atkāpies uz kopvērtējuma 19.vietu.

Pirmajās sprinta sacensībās ceturtdien Rastorgujevs bez kļūdām šaušanā izcīnīja augsto 11.vietu, kamēr Piksons ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 70.vietā, bet Pužulis ar vienu kļūdu bija 75.pozīcijā. Posma noslēgumā svētdien sportisti sacentīsies iedzīšanā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka februārī Rastorgujevs atzīstami startēja Soču olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - devīto - izcīnot iedzīšanas sacensībās. Tāpat Olimpiādē Latvijas labākajam biatlonistam izdevās ierindoties 14.vietā masu startā, 17.pozīcijā sprintā un 33.vietā individuālajās sacensībās.

Savukārt iepriekšējā posmā, kas pagājušajā nedēļā risinājās Pokļukā, Rastorgujevs izcīnīja devīto vietu sprintā un iedzīšanā, kā arī finišēja vienpadsmitais distancē ar masu startu. Sprintā un masu startā izcīnītās vietas bija viņa labākās karjerā šajās distancēs.

Nākamajā nedēļā Norvēģijā biatlonisti noslēgs Pasaules kausa sezonu.

Foto: andrejsrastorgujevs.com

Komentāri