Dārziņš: Pret "Donbass" negribējām spēlēt atklātu hokeju, Mixnews.lv

Dārziņš: Pret "Donbass" negribējām spēlēt atklātu hokeju

фото

Sports | 2014. gada 16. martā plkst. 13:42

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas sestajā mačā sestdien pret Ukrainas klubu Doņeckas "Donbass" nevēlējās spēlēt atklātu hokeju, sarunā ar žurnālistiem izteicās vienības uzbrucējs Lauris Dārziņš.

Kā ziņots, "Dinamo" sērijas sestajā mačā sestdien savā laukumā ar rezultātu 2:1 uzvarēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto "Donbass". Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām "Dinamo" hokejisti no sev nelabvēlīgā rezultāta 1-3 panākuši neizšķirtu 3-3.

"Katra sērijas spēle ir citādāka. Sērija mainās ar to, ka katra kļūda var būt liktenīga. Likme šobrīd ir augstāka un atbildība kļuvusi lielāka, jo tuvojamies sērijas finiša līnijai. Tomēr abu komandu cīņa bijusi līdzvērtīga visas sērijas garumā," uzskata Dārziņš.

"Sestdien negribējām spēlēt atklāto hokeju, jo iepriekšējo maču aizvadījām mierīgāk un pasīvāk, kas deva rezultātu. Tādēļ neko daudz nevēlējāmies mainīt, bet tad, kad "Donbass" šajā mačā izvirzījās vadībā, vajadzēja mēģināt atgūt vārtus. Tā rezultātā mums radās daudz iespēju pārspēt viņu vārtsargu, no kurām izmantojām divas. Pēc izvirzīšanās vadībā jau vairāk rūpējamies par savu vārtu drošību."

"Zinājām, ka Doņeckas komanda mača beigās veiks lielu ofensīvu uz mūsu aizsargiem, līdz ar to raidīs ripu gar bortiem. Taču mūsu malējiem uzbrucējiem ar visiem spēkiem ripu vajadzēja dabūt ārā no zonas. Treneris Artis Ābols pusminūtes pārtraukumā atklāja nianses, kā pret "Donbass" spēlēt vidējā zonā, kas varētu noderēt arī sērijas septītajā mačā, tāpēc šīs detaļas vēl tagad neatklāšu," pauda Dārziņš.

Rīgas "Dinamo" uzbrucējs atklāja, ka svētdien komandas ārsta kabinets varētu būt pilns ar hokejistiem, jo spēlētāji izslēgšanas spēlēs atdod visus spēkus.

"Tas adrenalīns ir tik liels, ka sāpes uzreiz pēc spēles vēl nejūt, bet svētdien ārsta kabinets droši vien būs pilns. Saprotam, ka arī pretinieki atdod visus spēkus, un arī viņiem ir noteikts sāpju slieksnis," sacīja Dārziņš. "Es ar "Dinamo" neizgāju pirmssezonas nometni, bet ļoti labi zinu komandas fiziskās sagatavotības trenera metodes. Viņa vadībā pats vienmēr esmu ļoti labi juties, kad tas bijis nepieciešams. Tagad ir tas izšķirošais brīdis, kad katram hokejistam vēlams būt tajā labākajā formā, un man ir pārliecība, ka puišiem septītajam mačam pietiks spēka. Redzam, ka "Donbass" spēlē trīs maiņās, tāpēc centīsimies to izmantot."

"Kad sērijā rezultāts kļuva 1-3, sapratām, ka galvā jāatstāj doma, ka nevaram uzvarēt uzreiz trīs spēles. Drīzāk jācenšas izslēgt sērijas rezultātu no sava prāta, koncentrējoties tikai uz nākamo spēli. Tas mums arī veiksmīgi izdevies. Šobrīd atrodamies normālā pozīcijā, un nu atlicis domāt tikai par gaidāmo pirmdienas spēli," piebilda uzbrucējs.

Sērijas septītā cīņa Ukrainā valdošo nemieru dēļ pirmdien norisināsies Bratislavā - Slovākijas KHL kluba "Slovan" mājvietā. "Mūsu plānus tas pārāk neietekmē, jo tāpat pirms došanās ceļā būtu treniņš Piņķos un pusdienas. Doņeckas un Bratislavas halles īpaši savā starpā neatšķiras. "Donbass" un "Slovan" laukumi ir nedaudz mazāki nekā Rīgā. Nezinām, kas Slovākijā atnāks uz spēli - jārunā ar Marcelu Hosu, lai atved kādus līdzjutējus," jokojot teica Dārziņš. "Tomēr šī būs septītā spēle - arī Āfrikā septītais sērijas mačs būtu interesants. Būtu es Bratislavā kā līdzjutējs, noteikti atnāktu paskatīties mūsu spēli."

"Mana pieredze ar sērijas septītajām spēlēm bijusi pozitīva - vēl junioru laikā, kad spēlēju Ziemeļamerikā, izdevās abas reizes uzvarēt. Centīšos panākumu sēriju turpināt," atzina Dārziņš. Rīgas "Dinamo" komanda Gagarina kausa spēlēm kvalificējusies pēc gada pārtraukuma un kopumā piekto reizi sešās KHL sezonās. Iepriekš vienībai divas reizes izdevies pārvarēt konferences ceturtdaļfinālu.

Komentāri