Karpinu atlaiž no Maskavas Spartak galvenā trenera amata, Mixnews.lv

Karpinu atlaiž no Maskavas Spartak galvenā trenera amata

фото

Sports | 2014. gada 18. martā plkst. 15:36

Krievijas premjerlīgas futbola čempionāta kluba Maskavas "Spartak" direktoru padome otrdien no komandas galvenā trenera amata atstādinājusi bijušo Krievijas izlases pussargu Valēriju Karpinu, kurš komandu kopumā vadījis gandrīz četrus gadus, ziņo LETA.

Otro reizi par komandas galveno treneri Karpins kļuva 2012.gada beigās, kad amatā nomainīja spāņu speciālistu Unai Emeriju.

Pašlaik 45 gadus vecais Karpins pēc veiksmīgās spēlētāja karjeras, kuras laikā viņš pārstāvēja "Spartak" komandu un vairākas Spānijas vienības, 2008.gadā kļuva par Maskavas kluba ģenerāldirektoru. Astoņus mēnešus vēlāk no amata tika atlaists vienības galvenais treneris, dāņu futbola leģenda Mikāls Laudrups, bet Karpins stājās viņa vietā.

Karpins komandu divreiz aizvedis līdz otrajai vietai Krievijas čempionātā, bet šosezon "Spartak" atkal ir starp līderiem, pašlaik kopvērtējumā atrodoties trešajā pozīcijā.

Krievijas izlases rindās Karpins savulaik aizvadīja 72 spēles un guva 17 vārtus.

Kluba vadība paudusi neapmierinātību ar komandas darbu pirms šīs sezonas un tikko aizritējušajā ziemas pārtraukumā, kamēr Karpins izteicies, ka atlaišanai bija gatavs vēl pirms 8.marta spēles, kurā "Spartak" no ziemas pārtraukuma atgriezās ar zaudējumu Groznijas klubam "Terek" ar 0:1.

"Spartak" ir Krievijas nopelniem bagātākais klubs, kas laika posmā no 1992. līdz 2001.gadam deviņas reizes kļuva par valsts čempionu. Nevienu trofeju komanda nav izcīnījusi kopš 2003.gada, kad triumfēja Krievijas kausa izcīņā.

Komentāri