Šūmahers joprojām komā un sver nieka 50 kilogramus, Mixnews.lv

Šūmahers joprojām komā un sver nieka 50 kilogramus

фото

Sports | 2014. gada 22. martā plkst. 12:23

Pagājušas vairāk nekā 80 dienas, kopš septiņkārtējais Forumula-1 čempions Mihaels Šūmahers atrodas komā. Komā viņš ir kopš 29.decembra, kad, slēpojot Alpu kalnos, krita un guva smagu galvas traumu. Jau vairāk kā mēnesi viņš no komas tiek modināts, tomēr tas ir lēns un ļoti smalks process, raksta kasjauns.lv.

Mihaels Šūmahers ir zaudējis 25 procentus no sava dzīvsvara un šobrīd ir 50 kilogramus smags. Viņš joprojām atrodas komā un faktiski nereaģē uz pasauli. Pirms pusotra mēneša izskanēja ziņas, ka Šūmahers kustina plakstiņus un saprot elementāras norādes, piemēram, kad ārsti viņam jautāja vienkāršus jautājumus, viņš ar ķermeņa valodu reaģējis, tomēr jaunākā informācija liecina, ka pilots ir bezsamaņā un uz apkārtējo vidi nereaģē vispār.

F-1 braucēja ģimene kopš nelaimes gadījuma 29.decembrī ir ļoti distancējusies no medijiem un nedz apstiprina, nedz noliedz izskanējušo informāciju par Mihaela veselības stāvokli. Kā stāsta Francijas slimnīcas personāls, sieva Korīna ar bērniem Džinu (17) un Miku (14) pie viņa gultas pavadot vismaz astoņas stundas dienā, cerot uz sava mīļā cilvēka pamošanos. "Laikam tikai brīnums var panākt pilnīgu atveseļošanos," sievas Korīnas teikto atreferēja kāds pietuvināts avots.

Liela mediķu komanda cīnās par Šūmahera dzīvību un jēgpilnu atgriešanos dzīvē. Pilotam ir veiktas vairākas operācijas un bija iesākta izvadīšana no absolūtas komas stāvokļa. Katru dienu viņa muskuļi un locītavas tiek masētas, taču nekustīguma dēļ ķermenis tomēr atrofējas, tāpēc krītas arī svars. "Mīnus 20 kilogrami cilvēkam, esot komā tik ilgi, ir normāli," notiekošo komentēja Kurts Dīms, ārsts no Vācijas. Jāpiebilst, ka Šūmahers atrodas Francijas slimnīcā, kur tika nogādāts tūdaļ pēc nelaimes Francijas Alpu kalnos.

Dīma kungs uzskata, ka, pat ja pilots pamodīsies no komas ar perspektīvu dzīvot, tie būšot daudzi gadi rehabilitācijas. Sliktākais, kas var notikt, ir "daudzi gadi veģetatīvās komas", respektīvi, stāvoklis, kad cilvēks ir pie samaņas, bet nespēj ne runāt, ne kustēties, kur nu vēl staigāt.

Komentāri