Znaroks: Centīsimies iepriecināt Krieviju, Mixnews.lv

Znaroks: Centīsimies iepriecināt Krieviju (1)

фото

Sports | 2014. gada 26. martā plkst. 18:52

Latvijas hokeja speciālists Oļegs Znaroks pēc kļūšanas par jauno Krievijas izlases galveno treneri paudis, ka viņa vēlme ir iepriecināt visu valsts hokeja sabiedrību un ierindas līdzjutējus, ziņo LETA.

Oficiālā Znaroka prezentācija jaunajā amatā norisināsies piektdien. Tiek vēstīts, ka ar Znaroku panākta vienošanās uz četru gadu olimpisko ciklu, bet viņa pirmais palīgs arī darbā ar izlasi nemainīgi būs Harijs Vītoliņš.

"Darbs ar nacionālo izlasi ir īpaša uzticība un milzīga atbildība. Centīsimies Krieviju - valsti ar ilgām hokeja tradīcijām - iepriecināt," Znaroka teikto citē laikraksts "Sport-Ekspress".

Pašlaik viss liecina, ka Znaroks neturpinās vadīt arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas "Dinamo", kurā spēlē latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums. Plānots, ka komandu vadīs Vītoliņš, bet Znaroks paliks vienības tuvumā un būs tās konsultants.

"Šeit nav nekā īpaša. Savulaik apvienoju darbu klubā un Latvijas izlasē, turklāt šajā situācijā atradu savas priekšrocības. Tomēr interesants ir arī variants strādāt tikai ar izlasi. Jebkurā gadījumā visu izšķir tikai viens - rezultāts," uzskata Znaroks.

Līdzās Znarokam par jauno Krievijas izlases ģenerālmenedžeri iecelts Maskavas "Dinamo" komandas ģenerāldirektors Andrejs Safronovs.

"Sākumā par klubu atbildēs Vītoliņš, bet Znaroks galveno uzmanību veltīs izlasei. Tomēr nav pat nekādas runas par to, ka viņš varētu "Dinamo" pamest," situāciju laikrakstam skaidro Safronovs.

Marta sākumā no Krievijas valstsvienības galvenā trenera amata tika atbrīvots Zinetula Biļaļetdinovs, kura vadībā komanda piedzīvoja zaudējumu jau Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā, lai gan tika uzskatīta par reālu medaļu pretendenti.

Iepriekš šomēnes Maskavas "Dinamo" nolika savas KHL čempiones pilnvaras, izslēgšanas spēļu Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 piekāpjoties Jaroslavļas "Lokomotiv", kuru pārstāv latviešu uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un Jānis Sprukts.

Par KHL čempioni "Dinamo" kļuva 2012. un 2013.gadā.

No 2006. līdz 2011.gadam Znaroks bija Latvijas valstsvienības galvenais treneris, tomēr pēc neveiksmīgā pasaules čempionāta, kad komanda ar lielām mokām saglabāja vietu augstākajā divīzijā, viņš no amata tika atlaists.

Pašlaik 51 gadu vecais speciālists 2008.gadā sāka strādāt ar Balašihas MVD komandu, bet pēc 2009./10.gada sezonas vienība pārtapa par Maskavas "Dinamo", Znarokam savu amatu saglabājot. Tāpat Znarokam bijusi pieredze ar dažāda vecuma Latvijas jauniešu izlasēm.

Latvijas izlases rindās Znaroks kā spēlētājs piedalījies četros pasaules čempionātos, esot arī komandas kapteinis.

Krievijā dzimušais Znaroks Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem ieguva 1996.gadā, taču 2001.gadā viņš pieņēma Vācijas pilsonību, kuras klubos viņš aizvadīja savas spēlētāja karjeras pēdējos desmit gadus.

Komentāri 1
Džordžspirms 5 gadiem
Labāk centies iepriecināt Latviju, pakāšot tai :D