Znaroks: No Maskavas Dinamo aizeju ar asarām acīs, Mixnews.lv

Znaroks: No Maskavas Dinamo aizeju ar asarām acīs

фото

Sports | 2014. gada 28. martā plkst. 13:45

Latvijas hokeja speciālists Oļegs Znaroks no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas "Dinamo" aiziet ar asarām acīs, jo viņš apzinās, ka darbam ar Krievijas valstsvienību būs jāvelta viss savs laiks, ziņo LETA.

Par jauno Krievijas izlases galveno treneri Znaroks tika apstiprināts trešdien, bet piektdien noritēja viņa oficiālā prezentācija.

"Šis ir ļoti atbildīgs amats. Darba būs ārkārtīgi daudz, tāpēc man tas ir kārtējais izaicinājums. Ja mēs visi kopīgi strādāsim Krievijas hokeja labā, mums viss izdosies," piektdien pauda Znaroks.

Tiek vēstīts, ka ar Znaroku panākta vienošanās uz četru gadu olimpisko ciklu, bet viņa pirmais palīgs arī darbā ar izlasi nemainīgi būs Harijs Vītoliņš. Pašlaik viss liecina, ka Znaroks neturpinās vadīt arī Maskavas "Dinamo" komandu, kurā spēlē latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums.

Plānots, ka komandu vadīs Vītoliņš, bet Znaroks paliks vienības tuvumā un būs tās konsultants.

"No kluba aizeju ar asarām acīs. Tomēr es īsti to par aiziešanu nesauktu - tas drīzāk ir īss komandējums," skaidro Znaroks. "Apzinos, ka ar izlasi ir jāstrādā nevis 24 stundas, bet gan 32 stundas diennaktī. Komanda ir jābūvē, un tas ir garš process."

"Esmu gatavs visam. Arī smagai kritikai," piebilst treneris. "Tā kā līdz pasaules čempionātam laika ir maz, man darbā ar izlasi palīdzēs Vītoliņš un citi "Dinamo" sistēmas treneri. Pēc tam skatīsimies."

"Esam par visu vienojušies. Problēmu nav, vēl jānokārto pāris tehniski jautājumi," Znaroka noslēgto līgumu un turpmākās attiecības ar "Dinamo" klubu komentēja Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks, atklājot, ka oficiāls līgums ar treneri tiks noslēgts tuvākajā laikā.

Līdzās Znarokam par jauno Krievijas izlases ģenerālmenedžeri iecelts Maskavas "Dinamo" komandas ģenerāldirektors Andrejs Safronovs.

"Sākumā par klubu atbildēs Vītoliņš, bet Znaroks galveno uzmanību veltīs izlasei. Tomēr nav pat nekādas runas par to, ka viņš varētu "Dinamo" pamest," iepriekš izteicies Safronovs.

Marta sākumā no Krievijas valstsvienības galvenā trenera amata tika atbrīvots Zinetula Biļaļetdinovs, kura vadībā komanda piedzīvoja zaudējumu jau Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā, lai gan tika uzskatīta par reālu medaļu pretendenti.

Iepriekš šomēnes Maskavas "Dinamo" nolika savas KHL čempiones pilnvaras, izslēgšanas spēļu Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 piekāpjoties Jaroslavļas "Lokomotiv", kuru pārstāv latviešu uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un Jānis Sprukts.

Par KHL čempioni "Dinamo" kļuva 2012. un 2013.gadā.

No 2006. līdz 2011.gadam Znaroks bija Latvijas valstsvienības galvenais treneris, tomēr pēc neveiksmīgā pasaules čempionāta, kad komanda ar lielām mokām saglabāja vietu augstākajā divīzijā, viņš no amata tika atlaists.

Pašlaik 51 gadu vecais speciālists 2008.gadā sāka strādāt ar Balašihas MVD komandu, bet pēc 2009./2010.gada sezonas vienība pārtapa par Maskavas "Dinamo", Znarokam savu amatu saglabājot. Tāpat Znarokam bijusi pieredze ar dažāda vecuma Latvijas jauniešu izlasēm.

Latvijas izlases rindās Znaroks kā spēlētājs piedalījies četros pasaules čempionātos, esot arī komandas kapteinis.

Krievijā dzimušais Znaroks Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem ieguva 1996.gadā, taču 2001.gadā viņš pieņēma Vācijas pilsonību, kuras klubos viņš aizvadīja savas spēlētāja karjeras pēdējos desmit gadus.

Komentāri