Girgensons atgriežas laukumā, bet Sabres atkal zaudē (VIDEO)

Sports | 2014. gada 30. martā plkst. 15:23

Ar ļoti aktīvu sniegumu savā atgriešanās spēlē sestdien izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:4 (2:2, 0:0, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Tampabejas "Lightning", ziņo LETA.

Aizvadot pirmo maču kopš 6.marta, kad "Sabres" arī tikās tieši ar "Lightning", Girgensons laukumā pavadīja 15 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā veica piecus metienus pa vārtiem, kas bija lielākais skaits komandā.

Tāpat latvietis izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja piecos no 11 iemetieniem, kuros piedalījās, kā arī tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

"Girgensona atgriešanās var mainīt mūsu dzīvi. Viņa atrašanās uz ledus jau vien paceļ vienību spārnos," vēl pirms cīņas teica "Sabres" komandas galvenā trenera pienākumu izpildītājs Teds Nolans. "Tas ir tas, ko ar komandu dara tik īpaši spēlētāji, kāds jau savā jaunībā ir Girgensons."

Pašā mačā "Sabres" guva pirmos divus vārtus, turklāt otrajos no tiem ļoti lieliski pretinieku zonā nostrādāja Girgensons, atņemot pretiniekiem ripu. Tomēr pēdējās trijās pirmās trešdaļas minūtēs viesi panāca izlīdzinājumu 2:2.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, bet vēlreiz vadību "Sabres" ieguva trešās trešdaļas vidū, kad "Lightning" līderis Stīvens Stemkoss ieraidīja ripu savos vārtos - aizturētā soda laikā kanādietis piespēlēja ripu komandas biedram, kurš to neuztvēra, bet ripa pēc atsitiena pret bortu pamanījās ieslīdēt tukšajos viesu vārtos.

Tomēr sekojošo vairākumu "Lightning" izmantoja, kad precīzs bija Raiens Kelehens, kurš vienībai pievienojās vien šomēnes, bet pagarinājumā uzvaras vārtus guva Stemkoss.

Kopumā šajā mačā Stemkoss gan raidīja ripu savos vārtos, gan divreiz pārspēja arī pretinieku vārtsargu un izpildīja vienu rezultatīvu piespēli. Pēc cīņas Nolans īpaši slavēja maiņu, kurā Girgensons cīnās kopā ar Koudiju Hodžsonu un Braienu Flinu.

Girgensons kopš šī mēneša sākuma nebija spēlējis ķermeņa apakšējās daļas savainojuma dēļ. 11 spēlēs bez Girgensona palīdzības NHL pastarīte "Sabres" piedzīvoja desmit zaudējumus.

Pirms šī mača "Sabres" komanda iemūžināja sava kādreizējā vārtsarga Dominika Hašeka no Čehijas numuru. Laika posmā starp 1992. un 2001.gadu "Dominators" Bufalo vienības rindās aizvadīja 491 spēli, divreiz kļūstot par līgas labāko spēlētāju, bet sešas reizes iegūstot Vezina trofeju, ko pasniedz labākajam vārtsargam.

Turpmāk neviens "Sabres" komandā vairs nedrīkstēs izmantot Hašeka 39.numuru.

"Sabres" ar 49 punktiem 74 spēlēs joprojām ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā. No visas līgas priekšpēdējās komandas Bufalo vienība atpaliek par 12 punktiem.

Līdz sezonas beigām "Sabres" komandai vēl atlikušas astoņas spēles, bet pēc tam Girgensons un arī galvenais treneris pievienosies Nolans pievienosies Latvijas izlasei, lai palīdzētu gatavoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam.