Grigorjeva trešo reizi kļūst par Eiropas čempioni, Mixnews.lv

Grigorjeva trešo reizi kļūst par Eiropas čempioni

фото

Sports | 2014. gada 5. aprīlī plkst. 13:22

Latvijas vadošā cīkstone Anastasija Grigorjeva, kura tika atzīta par pagājušā gada valsts labāko sportisti, piektdien, 4.aprīlī, Somijā izcīnīja savu trešo Eiropas čempionātu zelta medaļu karjerā.Brīvās cīņas svara kategorijas līdz 63 kilogramiem izšķirošajā cīņā Grigorjeva ar 10-2 uzvarēja baltkrievieti Mariju Mamašuku, ziņo LETA.

Cīņas pašā ievadā aktīvāka bija Latvijas pārstāve, tomēr pirmā perioda vidū pretiniecei izdevās veiksmīgs gājiens kājās, kas viņai deva divus punktus. Arī pēc tam Grigorjeva centās būt ļoti aktīva, tomēr Mamašuka līdz iešanai atpūtā savas pozīcijas nosargāja.

Otrā perioda pašā sākumā Grigorjevai pēc sekmīga metiena izdevās pēc punktiem panākt izlīdzinājumu. Uzreiz pēc tam Latvijas pārstāve vēlreiz nolika pretinieci uz paklāja un ieguva divus punktus, kuriem tūdaļ pat pēc diviem sekmīgiem pārvēlieniem pievienoja vēl trīs punktus.

Panākusi 7-2 savā labā, Grigorjevai izdevās savas pozīcijas uzlabot, bet pēdējā dueļa minūtē viņa tā arī neizlaida iniciatīvu no savām rokām.

Pirmoreiz par Eiropas čempioni Grigorjeva kļuva 2010.gadā svara kategorijā līdz 55 kilogramiem, bet otro zeltu viņa izcīnīja pērn svarā līdz 63 kilogramiem. Savukārt 2012.gadā Grigorjeva svara kategorijā līdz 59 kilogramiem tika pie Eiropas čempionāta sudraba.

Kā ziņots, pirmajā mačā Grigorjeva piektdien pieveica Čehijas pārstāvi Adelu Hanzličkovu, bet pēc tam ceturtdaļfinālā viņas pārspēku atzina arī Buse Tusona no Turcijas. Savukārt pusfinālā Grigorjeva tikās ar Ukrainas sportisti Jūliju Tkaču, kura agrāk startēja ar uzvārdu Ostapčuka un savulaik divreiz uzvarējusi Eiropas čempionātā. Šajā duelī pārāka bija Latvijas cīkstone.

Iepriekš pirmo medaļu šajā Eiropas čempionātā Latvijai izcīnīja brīvā stila cīkstone Laura Skujiņa, kura ceturtdien svara kategorijā līdz 69 kilogramiem tika pie bronzas. Tikmēr kungu konkurencē svarā līdz 86 kilogramiem zaudējumu jau pirmajā cīņā piektdien piedzīvoja Armands Zvirbulis, kurš priekšsacīkšu kārtā piekāpās rumānim Georgitam Stefanam, kurš pērn triumfēja pasaules Universiādē.

Pirms tam šajā Eiropas čempionātā visi Latvijas sportisti bija zaudējuši jau pirmajās cīņās - brīvā stila cīkstoņi Violeta Ponomarjova (svarā līdz 48 kilogramiem), Karalīna Tjapko (53 kilogramiem), Irina Petrova (58 kilogramiem), Imants Lagodskis (97 kilogramiem), Armands Zvirbulis (86 kilogramiem) un Dmitrijs Mihailovs (125 kilogramiem). Vēlāk gan Petrova ieguva iespēju piedalīties gandarījuma turnīra mačā, bet arī tajā zaudēja.

Kopumā Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāv 12 sportisti. Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai.

Komentāri