Somu futbola leģenda Hīpie atlaists no Bayer galvenā trenera amata, Mixnews.lv

Somu futbola leģenda Hīpie atlaists no Bayer galvenā trenera amata

фото

Sports | 2014. gada 5. aprīlī plkst. 13:20

No Vācijas bundeslīgas futbola čempionāta komandas Leverkūzenes "Bayer" galvenā trenera amata atlaists iepriekš izcilais somu futbolists Sami Hīpie, ziņo LETA.

"Bayer" komanda, 4.aprīļa, izbraukumā ar 1:2 zaudēja Hamburgas SV vienībai, kas nozīmē, ka kopš ziemas pārtraukuma klubs uzvarējis tikai trijās no 12 spēlēm.

Pirms tam komanda kopvērtējumā ieņēma otro vietu, bet kopš janvāra jau pietuvojusies sestajai pozīcijai, kā arī izstājusies no UEFA Čempionu līgas turnīra un Vācijas kausa izcīņas sacensībām.

Iepriekš Hīpie komandu vadīja kopīgi ar Sašu Levandovski, bet kopš šīs sezonas ar kluba pirmo komandu strādāja vienīgi somu speciālists. Levandovskis tikmēr strādāja ar vienības jauniešiem, bet nu viņš būs "Bayer" galvenais treneris atlikušajās piecās šīs sezonas spēlēs.

Spēlētāja karjeru Hīpie noslēdza 2011.gada vidū, savas pēdējās sezonas profesionālajā futbolā aizvadot tieši "Bayer" komandā. Vēlāk viņš šajā klubā uzsāka trenera apmācības programmu, bet aizpagājušā gada aprīlī kopā ar Levandovski tika iecelts par vienības pagaidu vadītāju.

Aizpagājušā gada maijā Hīpie un Levandovskis noslēdza pilnvērtīgus līgumus ar klubu, kopīgi veicot visus komandas vadīšanas pienākumus. Abu treneru duets "Bayer" komandu pērn aizveda līdz bundeslīgas čempionāta kopvērtējuma trešajai vietai.

Savu futbolista karjeru Hīpie sāka Somijas vienībā "MyPa", bet 1995.gadā pārcēlās uz Nīderlandes komandu "Willem II", kurā nospēlēja četras sezonas. Pēc tam viņš pārcēlās un Anglijas premjerlīgas komandu "Liverpool", kur viņš aizvadīja desmit gadus, bet 2009.gadā pārcēlās uz "Bayer" komandu.

Ar "Liverpool" Hīpie 2005.gadā triumfēja UEFA Čempionu līgā, bet 2001.gadā uzvarēja UEFA kausa izcīņā. Vēl Hīpie 105 spēles aizvadījis Somijas izlasē, kurās guvis piecus vārtus.

"Bayer" ar 48 punktiem 29 spēlēs pašlaik bundeslīgas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, bet jau sestdien var atkāpties līdz sestajai pozīcijai.

Komentāri