Biedriņš kļūst par brīvo aģentu, šosezon vairs nespēlēs, Mixnews.lv

Biedriņš kļūst par brīvo aģentu, šosezon vairs nespēlēs

фото

Sports | 2014. gada 8. aprīlī plkst. 10:41

Pēc tam, kad neviena komanda Andri Biedriņu neizvēlējās no neaizsargāto spēlētāju saraksta, latviešu basketbolists pirmdien kļuvis par brīvo aģentu, vēsta LETA.

Biedriņš trīs komandu maiņas darījumā pagājušajā vasarā nokļuva Jūtas "Jazz" komandā. Pirms tam viņš visu karjeru bija aizvadījis Goldensteitas "Warriors" sastāvā, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un izcīnot 11,2 atlēkušās bumbas. Tomēr pēc tam viņa karjerā sākās ievērojams kritums.

Šajā sezonā Biedriņš laukumā bija devies vien sešās "Jazz" spēlēs, kurās vidēji guva 0,5 punktus un izcīnīja 2,8 atlēkušās bumbas. Tā kā sava iespaidīgā līguma pēdējā gadā šosezon latvietis nopelnīja deviņus miljonus dolāru (6,5 miljonus eiro), viņš saņēma trīs miljonus dolāru par gūto punktu.

Tomēr pēdējā laikā Biedriņš regulāri tika atstāts ārpus "Jazz" komandas pieteikuma, bet sestdien vienība paziņoja, ka izlikusi Biedriņu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, savukārt pati no tā izvēlējusies Ēriku Mērfiju, kurš līdz šim pārstāvēja Čikāgas "Bulls".

Neaizsargāto spēlētāju saraksts nozīmēja, ka 48 stundu laikā Biedriņu jebkura komanda varēja izvēlēties par pašreizējā līguma noteikumiem, bet pēc tam viņš kļuvis par brīvo aģentu. Tomēr basketbolists, kurš šādi mainījis klubu pēc 1.marta, nedrīkst savai jaunajai komandai palīdzēt izslēgšanas turnīrā. Līdz ar to var pilnīgi droši prognozēt, ka šosezon Biedriņš vairs laukumā nedosies.

Savu, iespējams, pēdējo maču NBA karjerā Biedriņš aizvadīja 16.decembrī, kad izbraukumā tikās ar līgas čempioni Maiami "Heat". Līdz ar to viņš izlaida nākamās 48 spēles pēc kārtas.

Biedriņš, kurš šī mēneša sākumā nosvinēja savu 28. dzimšanas dienu, 2008.gadā vienojās ar "Warriors" komandu par sešu gadu līgumu par 54 miljoniem dolāru.

Savā karjerā kopā viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guvis 6,3 punktus un izcīnījis septiņas atlēkušās bumbas. "Warriors" komanda latvieti 2004.gadā jauno spēlētāju draftā izvēlējās ar 11.numuru.

Biedriņš kļuva par otro NBA spēlējušo latvieti aiz Gundara Vētras, kurš to paveica pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Tiesa pēdējos gados NBA komandas draftējušas arī Dāvi Bertānu un Jāni Timmu, kuri jau tuvākajā laikā varētu cīnīties par vietu pasaules spēcīgākajā līgā.

Komentāri