Svarcēlājs Plēsnieks izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā, Mixnews.lv

Svarcēlājs Plēsnieks izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā

фото

Sports | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 14:17

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien izcīnīja mazo bronzas medaļu Eiropas čempionāta grūšanas sacensībās, bet summā viņš tika pie ceturtās vietas, ziņo LETA.

Sacensības Plēsnieks iesāka ar 172 paceltiem kilogramiem raušanā, bet pēc tam 177 kilogramus nevienā no diviem mēģinājumiem latvietim neizdevās pacelt. Tas šīs disciplīnas kopvērtējumā latvietim deva astoto vietu.

Grūšanu Plēsnieks sāka ar paceltiem 212 kilogramiem, bet vēlāk tika galā arī 218 kilogramiem. Noslēdzošajā mēģinājumā latvietis gāja uz jaunu personisko rekordu un 224 kilogramiem, tomēr stieni neizdevās pievarēt, bet tāpat viņš bija trešais labākais šajā disciplīnā.

Summā Plēsnieks pacēla 390 kilogramus.

Par Eiropas čempionu ar 404 kilogramiem otro reizi karjerā kļuva krievu sportists Andrejs Demanovs, kuram vienu kilogramu zaudēja tautietis Andrejs Nanijevs. Savukārt pie bronzas tika 2008.gada olimpiskais čempions Andrejs Aramnaus no Baltkrievijas, kurš pēc uzvaras raušanā summā tika pie 396 kilogramiem.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pagājušā gada Eiropas čempionātā Plēsnieks ar 397 kilogramiem ieguva ceturto vietu, tomēr vēlāk diskvalifikāciju par dopinga lietošanu saņēma gruzīnu sportists Dāvids Gogija un latvietim tika piešķirta bronza. Toreiz Plēsnieks arī tika pie mazā sudraba grūšanā.

Tāpat pērn Plēsnieks kļuva par Eiropas čempionu U-23 vecuma grupā un izcīnīja piekto vietu pasaules meistarsacīkstēs. Iepriekš šajā Eiropas čempionātā bija startējusi arī vien 15 gadus vecā Rebeka Koha, kura izcīnīja augsto septīto vietu svara kategorijā līdz 48 kilogramiem. Līdz ar to šajā Eiropas čempionātā Latvija tika pie vienas bronzas medaļas, dalot piecpadsmito vietu medaļu ieskaitē ar Beļģiju.

Komentāri