Sandi Ozoliņu apbalvo ar Triju Zvaigžņu ordeni, Mixnews.lv

Sandi Ozoliņu apbalvo ar Triju Zvaigžņu ordeni

фото

Sports | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 14:41

Februārī aizvadītajās Soču olimpiskajās spēlēs panākumus guvušie Latvijas sportisti, treneri un federāciju pārstāvji apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeņiem, ziņo LETA.

Apbalvoto vidū leģendārajam latviešu hokeja aizsargam Sandim Ozoliņam un ilggadējam Latvijas hokeja izlases ārstam Jānim Kvēpam piešķirts trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis, paziņojis Ordeņu kapituls

Ozoliņš februārī bija Latvijas izlases kapteinis Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt nesa valsts karogu Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Pašlaik 41 gadu vecajam Ozoliņam 30.aprīlī beigsies līgums ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas "Dinamo". Viņa nākotne profesionālajā hokejā pašlaik ir neskaidra.

Tikmēr 73 gadus vecais Kvēps kā sporta ārsts nemainīgi darbojas kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, bet 2006.gadā viņš tika apbalvots par mūža ieguldījumu Latvijas sportā.

Savukārt ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni apbalvoti Soču olimpiskajās spēlēs sudraba medaļu izcīnījušie bobslejisti Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Arvis Vilkaste, kā arī viņu treneris Sandis Prūsis, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts skeletonistam Tomasam Dukuram, kurš Sočos izcīnīja ceturto vietu, pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam, kurš pērn kopā ar Jāni Šmēdiņu kļuva par Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma uzvarētāju, un kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai, kura kopā ar Latvijas stafetes komandu Sočos izcīnīja bronzas godalgu.

Tāpat vairāki sporta dzīves pārstāvji tikuši pie Atzinības krusta, kuru piešķir par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

Trešās šķiras Atzinības krustu izpelnījušies skeletonists Martins Dukurs, kurš Sočos izcīnīja sudraba godalgu, kā arī kamaniņu divnieka braucēji un Soču Olimpiādes medaļnieki Andris Šics un Juris Šics.

Ceturtās šķiras Atzinības krusts piešķirts Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidentam un Latvijas Olimpiešu kluba prezidentam Raimondam Bergmanim, Latvijas bobsleja izlases trenerim Jānim Ozolam, vēl vienam kamaniņu braukšanas stafetes komandas medaļniekam Sočos Mārtiņam Rubenim un ilggadējam Latvijas Olimpiskās vienības fizioterapeitam un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docētājam Edvīnam Lešenkovam.

Savukārt piektās šķiras Atzinības krusts piešķirts Latvijas kamaniņu sporta izlases trenerim un mehāniķim Jānim Liepam, kā arī ilggadējam volejbola trenerim un tiesnesim Gunāram Blūmam.

Komentāri