Visi Latvijas pludmales volejbola pāri Pasaules kausā sasniedz lieliskus rezultātus, Mixnews.lv

Visi Latvijas pludmales volejbola pāri Pasaules kausā sasniedz lieliskus rezultātus

фото

Sports | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 12:13

Visiem trim Latvijas pludmales volejbola duetiem ceturtdien izdevās sasniegt Ķīnā notiekošā Pasaules kausa izcīņas jaunās sezonas pirmajā posma izslēgšanas turnīru.

Apakšgrupu cīņas bez zaudējumiem noslēdza ar 18.numuru izliktais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs, kuri B apakšgrupas trešās kārtas spēlē ar 2-0 (21:12, 27:25) uzveica ķīniešus Janu Cunu un Bao Dzjaņu, kuri izlikti ar 31.numuru.

Pirms tam pirmās kārtas mačā latvieši ar 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja Sebastjanu Ševaljē un Alekseju Pravdžiču no Šveices, kuri izlikti ar 15.numuru, bet otrajā mačā ar 2-1 (17:21, 21:10, 15:12) pārspēja arī titulētos Filipu Dalhauzeru un Šonu Rozentālu no ASV, kuriem ticis otrais numurs.

Līdz ar to Latvijas sportisti uzvarēja apakšgrupā, kas dos brīvu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Ar divām uzvarām grupu turnīru noslēdza iepriekšējās sezonas labākais pludmales volejbola pāris pasaulē Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Ar piekto numuru izliktie Latvijas sportisti E grupas trešās kārtas mačā ar 2-0 (21:17, 21:16) uzveica ar 12.numuru izliktos nīderlandiešus Jonu Stjekemu un Kristiānu Varenhorstu.

Pirmajā cīņā viņi ar 1-2 (19:21, 26:24, 8:15) negaidīti piekāpās kanādiešiem Džošam Binstokam un Semam Šekteram, kuri izlikti ar 28.numuru, bet pēc tam ar 2-0 (21:14, 21:17) pārspēja spāņus Fransisko Marko un Kristiānu Garsiju, kuriem piešķirts 21.numurs.

Latvijas labākais pāris apakšgrupu turnīru noslēgs kādā no pirmajām trim vietām.

Savukārt vissmagāk gāja iepriekš kvalifikācijas sacensības pārvarējušajiem Ruslanam Sorokinam un Edvartam Buividam. Ar 29.numuru izliktais Latvijas duets D apakšgrupas izšķirošajā mačā ar 2-1 (21:15, 20:22, 15:13) pārspēja vāciešus Finu Ditelbahu un Ēriku Korengu, kuriem piešķirts 20.numurs.

Pirms tam pirmās kārtas cīņā Sorokins un Buivids ar 0-2 (17:21, 24:26) piekāpās Pedru Salgadu un Emanuelam Regu no Brazīlijas, kuriem ticis ceturtais numurs, bet otrajā spēlē ar 0-2 (20:22, 18:21) zaudēts Aleksandram Brūveram un Mišelam van Dorstenam no Nīderlandes, kuri izlikti ar 13.numuru.

Apakšgrupas noslēgumā Sorokins un Buivids izcīnīja trešo vietu, tāpēc piektdien izslēgšanas turnīrā iesaistīsies no pirmās kārtas.

Pēc viena apļa spēlēm katras apakšgrupas labākā komanda automātiski kvalificēsies izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet no pirmās kārtas tajā startēs grupu otro un trešo vietu ieguvēji.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Sorokins startēja pārī ar Tomu Šmēdiņu, taču pēc vienas kopā aizvadītas sezonas abi vienojās par sadarbības pārtraukšanu. Par jauno Sorokina partneri kļuva Buivids, kurš tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem Latvijas jaunās volejbola paaudzes sportistiem.

Toms Šmēdiņš šo sezonu plāno aizvadīt ar Jāni Pēdu, bet viņi sezonu iesāks vēlāk.

Savukārt Pļaviņš iepriekšējo sezonu neveiksmīgi uzsāka duetā ar Pēdu, tomēr viņu sadarbība nebija ilga. Pēcāk Pļaviņš sacensībās piedalījās kopā ar Soloveju, pēdējā pagājušās sezonas Pasaules kausa posmā DĀR pilsētā Durbanā aizkļūstot līdz finālam, kurā gan nācās atzīt Samoilova/J.Šmēdiņa pārākumu.

Tieši pārī ar Soloveju 2012.gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts Pļaviņš nolēmis uzsākt šo sezonu, bet vēlāk viņš varētu sacensties kopā ar Hermani Egleskalnu, kuram gan vēl maijā iecerēts piedalīties 2015.gada Eiropas čempionāta turnīra otrajā kārtā klasiskajā volejbolā.

Šajā sezonā vīriešu konkurencē iecerēti deviņi "Open" posmi, bet augstākā kaluma "Grand Slam" turnīri norisināsies tikpat reižu.

Komentāri