Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Pasaules kausa posma pusfinālu, Mixnews.lv

Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Pasaules kausa posma pusfinālu

фото

Sports | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 15:52

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien iekļuva Ķīnā notiekošā Pasaules kausa izcīņas jaunās sezonas pirmā posma pusfinālā, ziņo LETA.

Sacensību ceturtdaļfinālā iepriekšējās sezonas labākais pludmales volejbola pāris pasaulē Samoilovs/Šmēdiņš, kas šoreiz izlikts ar piekto numuru, ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:19) pieveica spēcīgos brazīliešus Pedru Salgadu un Emanuelu Regu, kuri šajā turnīrā bija izlikti ar ceturto numuru.

Pusfināli un fināls šajā turnīrā norisināsies sestdien.

Pirms tam astotdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-1 (23:25, 21:17, 16:14) sīvā mačā pieveica spāņus Pavlo Erreru un Adrianu Haviru, kuri bija izlikti ar augsto trešo numuru.

Iepriekš apakšgrupu turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš izcīnīja divas uzvaras trīs mačos, kas viņiem ļāva kvalificēties izslēgšanas spēļu otrajai kārtai.

Abi pārējie Latvijas pludmales volejbola dueti Ruslans Sorokins/Edvarts Buivids un Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs piektdien izstājās no šī turnīra.

Sacensību astotdaļfinālā ar 18.numuru izliktie Pļaviņš/Solovejs ar rezultātu 2-0 (18:21, 17:21) piekāpās nīderlandiešiem Jonam Stjekemam un Kristiānam Varenhorstam, kuri izsēti ar 12.numuru.

Līdz ar to šis Latvijas duets turnīru noslēdza ar dalītu devīto vietu. Iepriekš apakšgrupu turnīrā Pļaviņš/Solovejs izcīnīja trīs uzvaras tikpat mačos, kas viņiem ļāva uzreiz kvalificēties šo sacensību izslēgšanas spēļu otrajai kārtai.

Tikmēr turnīra izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā iepriekš kvalifikācijas sacensības pārvarējušie Sorokins/Buivids, kuri turnīrā bija izlikti ar 29.numuru, ar 0-2 (17:21, 15:21) piekāpās Kataru pārstāvošajiem Tjagu de Santušam un Džefersonam Santušam Pereiram, kuriem ticis 32.numurs. Līdz ar to kopējā vērtējumā Latvijas duets turnīrā ierindojās dalītā 17.vietā.

Apakšgrupu turnīrā Sorokins/Buivids izcīnīja vienu uzvaru trīs mačos un grupā bija trešie, kas ļāva kvalificēties izslēgšanas spēļu pirmajai kārtai.

Iepriekšējā sezonā Sorokins startēja pārī ar Tomu Šmēdiņu, taču pēc vienas kopā aizvadītas sezonas abi vienojās par sadarbības pārtraukšanu. Par jauno Sorokina partneri kļuva Buivids, kurš tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem Latvijas jaunās volejbola paaudzes sportistiem. Toms Šmēdiņš šo sezonu plāno aizvadīt ar Jāni Pēdu, bet viņi sezonu iesāks vēlāk.

Savukārt Pļaviņš iepriekšējo sezonu neveiksmīgi uzsāka duetā ar Pēdu, tomēr viņu sadarbība nebija ilga. Pēcāk Pļaviņš sacensībās piedalījās kopā ar Soloveju, pēdējā pagājušās sezonas Pasaules kausa posmā DĀR pilsētā Durbanā aizkļūstot līdz finālam, kurā gan nācās atzīt Samoilova/J.Šmēdiņa pārākumu.

Tieši pārī ar Soloveju 2012.gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts Pļaviņš nolēmis uzsākt šo sezonu, bet vēlāk viņš varētu sacensties kopā ar Hermani Egleskalnu, kuram gan vēl maijā iecerēts piedalīties 2015.gada Eiropas čempionāta turnīra otrajā kārtā klasiskajā volejbolā.

Šajā sezonā vīriešu konkurencē iecerēti deviņi "Open" posmi, bet augstākā kaluma "Grand Slam" turnīri norisināsies tikpat reižu.

Komentāri