Futbolists mača laikā apēd uz viņu mesto banānu (VIDEO), Mixnews.lv

Futbolists mača laikā apēd uz viņu mesto banānu (VIDEO)

фото

Sports | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 10:22

Spāniju pirmdien pāršalcis futbola rasisma skandāls, sabiedrībai un futbola valstsvīriem asi reaģējot uz valsts čempionvienības "Barcelona" brazīliešu aizsarga Danija Alveša virzienā mestu banānu, ziņo LETA-AFP.

Incidents notika svētdienas spēlē, kurā "Barcelona" izbraukumā ar 3:2 uzvarēja "Villareal" komandu. Banāni atšķirīgas ādas krāsas futbolistu virzienā mesti arī iepriekš, taču Alvešs šajā gadījumā izcēlās ar atšķirīgu rīcību, paceļot to no zemes, nokožoties un atgriežoties spēlē.

"Alvešs rasismam sportā sniedza drošsirdīgu un spēcīgu atbildi," izteikusies Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa, kurai piebalsojis arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters. "Tas, ko Alvešs tik cēli pacieta, ir rupjš apvainojums. Mums visiem kopīgi ir jācīnās pret visām diskriminācijas formām. Pasaules kausa finālturnīrā pret ko tādu nebūs nekādas iecietības."

Notikušo asi nosodījuši "Barcelona" un "Villarreal" klubi, uzsverot, ka sportā šādām izpausmēm nav vietas.

"Spānijā dzīvoju 11 gadus, kuru laikā nekas šajā ziņā nav mainījies. Šie atpalikušie cilvēki ir pelnījuši, lai par viņiem pasmietos," paudis pats Alvešs. "Mēs to nespēsim mainīt, tāpēc jācenšas to uztvert kā joku."

Līdzīgas rasisma izpausmes pēdējos gados salīdzinoši bieži novērotas Spānijas, Itālijas, Krievijas un citu valstu futbola čempionātos, klubiem regulāri saņemot prāvus naudas sodus.

Komentāri