Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Grand Slam posma pusfinālu, Mixnews.lv

Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Grand Slam posma pusfinālu

фото

Sports | 2014. gada 2. maijā plkst. 11:43

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien sasniedza sezonas pirmā "Grand Slam" posma, kas risinās Šanhajā, pusfinālu, ziņo LETA.

Ar trešo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš turnīra ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:18, 21:18) apspēlēja poļu duetu Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalankeviču, kuri sacensībās bija izlikti ar 16.numuru.

Pusfinālu un fināla izspēle norisināsies sestdien. Cīņā par vietu finālā Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar vāciešiem Kaju Matisiku un Jonatanu Erdmanu, kuri izlikti ar 11.numuru.

Astotdaļfinālā Latvijas duets sīvā cīņā ar 2-1 (21:15, 16:21, 16:14) piektdien pieveica austrāliešus Izāku Kapu un Kristoferu Makhjū, kuri turnīrā bija izsēti ar 18.numuru.

Apakšgrupu sacensībām Samoilovs/Šmediņš izcīnīja trīs uzvaras tikpat mačos, kas viņiem ļāva izcīnīt pirmo vietu C grupā un automātiski kvalificēties astotdaļfinālam.

Šī turnīra pamatsacensībās Latviju pārstāv tikai viens pāris, jo abi pārējie otrdien nespēja pārvarēt kvalifikācijas sacensības. Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs kvalifikācijas pirmajā kārtā divu Latvijas duetu cīņā pieveica Ruslanu Sorokinu un Edvartu Buividu, bet vēlāk piekāpās norvēģiem Īveram Horemam un Jeiram Eitūnam.

Pasaules kausa pirmais posms pagājušās nedēļas nogalē risinājās citā Ķīnas pilsētā Fudžou, kurā Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja ceturto vietu. Iepriekšējā sezonā Sorokins startēja pārī ar Tomu Šmēdiņu, taču pēc vienas kopā aizvadītas sezonas abi vienojās par sadarbības pārtraukšanu.

Par jauno Sorokina partneri kļuva Buivids, kurš tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem Latvijas jaunās volejbola paaudzes sportistiem. Toms Šmēdiņš šo sezonu plāno aizvadīt ar Jāni Pēdu, bet viņi sezonu iesāks vēlāk.

Savukārt Pļaviņš iepriekšējo sezonu neveiksmīgi sāka duetā ar Pēdu, tomēr viņu sadarbība nebija ilga. Pēcāk Pļaviņš sacensībās piedalījās kopā ar Soloveju, pēdējā pagājušās sezonas Pasaules kausa posmā DĀR pilsētā Durbanā aizkļūstot līdz finālam, kurā gan nācās atzīt Samoilova/J.Šmēdiņa pārākumu.

Tieši pārī ar Soloveju 2012.gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts Pļaviņš nolēmis sākt šo sezonu, bet vēlāk viņš varētu sacensties kopā ar Hermani Egleskalnu, kuram gan vēl maijā iecerēts piedalīties 2015.gada Eiropas čempionāta turnīra otrajā kārtā klasiskajā volejbolā.

Šajā sezonā vīriešu konkurencē iecerēti deviņi "Open" posmi un tikpat augstākā kaluma "Grand Slam" turnīri.

Komentāri