Pēc pirmās dienas rallijā Liepāja-Ventspils līderis ir īru braucējs Kreigs Brīns, Mixnews.lv

Pēc pirmās dienas rallijā Liepāja-Ventspils līderis ir īru braucējs Kreigs Brīns

фото

Sports | 2013. gada 1. februārī plkst. 21:32

Pēc Eiropas autorallija čempionāta (ERC) otrā posma Liepāja-Ventspils pirmās sacensību dienas līderis ir īrs Kreigs Brīns ("Peugeot 207"), bet labākais no Latvijas pārstāvjiem ir Raimonds Kisiels ("Mini JCW RRC"), kuram septītā pozīcija, ziņo LETA.

Neskaitot kvalifikācijas ātrumpsomu, kurā spēcīgākie braucēji sacentās par savām starta pozīcijām, sportisti piektdien veica trīs ātrumposmus vairāk nekā 30 kilometru garumā. Brīns bija ātrākais visos no tiem, kopvērtējumā par 6,4 sekundēm apsteidzot vairākkārtējo Somijas čempionu Jari Ketomā ("Ford Fiesta RRC").

Savukārt trešais pašlaik ir franču autosporta leģenda Fransuā Delakūrs ("Peugeot 207"), kurš Brīnam zaudē 12,1 sekundi.

Labākais no Latvijas braucējiem Kisiels pēc pirmās dienas līderim zaudē minūti un 1,0 sekundes.

ERC ieskaitē dalību sacensībās turpina visas 37 ekipāžas. No pārējiem Latvijas pārstāvjiem Aivis Egle ("Mitsubishi Lancer Evo X") ieņem devīto vietu, Emīls Blūms ("Ford Fiesta") atrodas 21.pozīcijā, Ralfs Sirmacis ("Ford Fiesta") ieņem 23.vietu, Guntis Lielkājis ("Ford Fiesta") un Kristaps Feldmanis ("Ford Fiesta") atrodas attiecīgi 27. un 28.pozīcijā, bet Vasīlijs Grjazins ("Mitsubishi Lancer Evo IX") ieņem 36.vietu.

Piektdien un sestdien sacensību ietvaros tiek aizvadīts arī Latvijas autorallija čempionāta sezonas pirmais posms.

Šeit kopējā ieskaitē līderis ir krievs Aleksejs Lukjanuks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš par 2,5 sekundēm apsteidz Jāni Vorobjovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Savukārt trešais 3,6 sekundes aiz līdera ir Mārtiņš Svilis ("Mitsubishi Lancer Evo VIII").

Prestižajā N4 klasē vadošo divnieks ir nemainīgs, bet trešais pašlaik ir igaunis Timmu Kērge ("Mitsubishi Lancer Evo IX"). Svilis tikmēr ir līderi A+ klasē, kamēr R4 klasē līderis ir Jānis Feldmanis ("Mitsubishi Lancer Evo X").

Latvijas autorallija čempionāta otrais posms sacensību ietvaros tiks aizvadīts svētdien.

ERC braucēji paralēli var saņemt bonusa punktus par katru dienu, bet rallijā Liepāja-Ventspils tie tiek piešķirti vien par sestdienu un svētdienu, jo piektdienas ātrumposmi bija nedaudz par īsu.

Sestdien sacensības sāksies plkst.10.20 un kopā tiks veikti seši ātrumposmi.

Svētdien pirmais ātrumposms notiks jau plkst.9, bet kopumā tiks veikti seši "dopi". Sestdienas un svētdienas pēdējie ātrumposmi būs ļoti interesanti skatītājiem, jo sacensības risināsies Ventspils slēpošanas kalnā "Lemberga hūte".

Sacensības Liepāja-Ventspils ir vienīgais īstais ziemas rallijs šī gada ERC kalendārā.

ERC pirmajā posmā, kas janvāra sākumā notika Austrijā, ļoti dramatiskā cīņā uzvarēja Čehijas sportists Jans Kopeckis, tomēr uz Latviju nav atbraucis neviens no sportistiem, kas pirmajā posmā tika pie punktiem.

Kopumā šosezon tiks aizvadīti 13 ERC posmi, un sportisti var cīnīties par titulu, arī nepiedaloties visos sezonas posmos, - tiks ņemti vērā viņu labākie četri rezultāti no pirmajiem septiņiem un arī labākie četri no pēdējiem sešiem sezonas posmiem.

Foto: no vietnes lvrally.com

Komentāri