Skeletonists Martins Dukurs izcīna sudraba medaļu pasaules čempionātā, Mixnews.lv

Skeletonists Martins Dukurs izcīna sudraba medaļu pasaules čempionātā

фото

Sports | 2013. gada 2. februārī plkst. 18:44

Sezonas līderis skeletonā Martins Dukurs sestdien ceturtā brauciena noslēgumā kļuva par sudraba medaļnieku pasaules čempionātā (PČ), kas notiek Sanktmoricas trasē, Šveicē, ziņo BNS.

Iepriekšējo divu gadu laikā pasaules čempions Martins Dukurs zaudēja 0,03 sekundes krievam Aleksandram Tretjakovam, lai gan pēdējā braucienā sasniedza pārliecinoši labāko rezultātu. Pēc diviem braucieniem Martins Dukurs no Tretjakova atpalika 0,09 sekundes un bija otrais, taču trešajā braucienā pieļāva vairākas kļūdas trases lejasdaļā, kas ļāva Tretjakovam palielināt pārsvaru līdz 0,46 sekundēm.

Otrs Latvijas braucējs Tomass Dukurs ieņēma 8.vietu. Pēdējā braucienā Tomass Dukurs pēc starta ieskrējiena neveiksmīgi ielēca kamanās, un jau trases augšdaļā zaudēja izredzes noturēties augstā vietā. Pirms pēdējā brauciena Tomass Dukurs bija piektais.

Bronzas medaļu ieguva vēl viens Krievijas sportists Sergejs Čudinovs.

Martins Dukurs pretendēja kļūt par pirmo skeletonistu sporta veida vēsturē, kurš pasaules čempionātā uzvar trīs gadus pēc kārtas.

Brāļu Dukuru tēvs un treneris Dainis Dukurs "LTV7" televīzijā pēc trešā brauciena pastāstīja, ka Latvijas un Vācijas delegācijas iesniegs protestu par Krievijas sportistiem, kuri pretēji reglamentam no finiša uz startu uzbraukuši atsevišķā siltā VIP transportā. Protesta iznākumu Dainis Dukurs atturējās prognozēt, un abi Krievijas braucēji startēja arī pēdējā braucienā.

Atgādinām, ka piektdien 24.vietā skeletonā sievietēm ierindojās Lelde Priedulēna, bet par pasaules čempioni kļuva Lielbritānijas sportiste Šellija Rudmena.

Foto: sportacentrs.com, kasjauns.lv

Komentāri