Sandis Ozoliņš atgriežas hokeja izlasē, Mixnews.lv

Sandis Ozoliņš atgriežas hokeja izlasē

фото

Sports | 2013. gada 2. februārī plkst. 19:32

Pieredzējušais aizsargs Sandis Ozoliņš piekrita atgriezties valstsvienības sastāvā un spēlēs Latvijas izlasē 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, aģentūrai BNS sestdien apstiprināja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

"Ozoliņš ir Latvijas pilsonis, Latvijas patriots un teica, ka Latvijas interesēs ir gatavs spēlēt. Tagad mums nevajag domāt par kapteini - tas ir gatavs," gandarīts par Ozoliņa atsaucību bija Lipmans.

LHF prezidents piebilda, ka nebūs sarežģījumu ar Ozoliņa pieteikšanu turnīram Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF). Visas nepieciešamās formalitātes Ozoliņa pieteikšanai LHF prezidents plāno veikt pirmdien.

Gala vienošanās ar Ozoliņu par viņa pievienošanos izlasei panākta piektdien vakarā, un hokejistam uz klubu Maskavas apgabala "Atlant" jau nosūtīts ielūgums dalībai izlasē. Ozoliņš līdz šim pēdējo reizi valstsvienībā bija iesaistīts 2011.gadā ģenerālmenedžera amatā, taču pēc turnīra, kurā Latvija palika 13.vietā, LHF atlaida visu izlases vadību. Lipmans pastāstīja, ka Ozoliņš LHF lēmumu par izlases vadības atlaišanu jau tolaik uztvēris ar izpratni, un hokejistam par to pašlaik nekāda aizvainojuma nav.

Ozoliņa atgriešanās izlasē ir kolektīva darba rezultāts, paskaidroja Lipmans. Viņš uzsvēra gan LHF veikumu, gan uzņēmēja Gunāra Ķirsona un Ozoliņa drauga Gunāra Pastes iesaistīšanās lietderību. Pirmais sarunas risinājis Ķirsons, vēlāk iesaistījies Paste, līdz visbeidzot Lipmans un Ozoliņš savstarpējā telefonsarunā vienojušies par aizsarga iekļaušanos izlasē.

Atgādinām, ka Latvijas izlases kandidāti gatavojas 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu turnīram, kas nākamnedēļ sāksies Rīgā. LHF izlases sastāvu, kas piedalīsies turnīrā, nosauks neilgi pirms tā sākuma. Daži Latvijas izlases hokejisti gatavoties turnīram sāka jau sestdien, bet pirmais oficiālais treniņš paredzēts pirmdien, kad valstsvienības darbā iesaistīsies arī Ozoliņš.

Sākotnēji nosauktajā izlases kandidātu paplašinātajā sarakstā ir pieci vārtsargi, 13 aizsargi un 24 uzbrucēji. Maskavas apgabala "Atlant" spēlējošā 40 gadu vecā Ozoliņa viņu vidū nebija, tomēr Lipmans ir pilnīgi pārliecināts, ka viņam izdosies IIHF nokārtot pieredzējušā aizsarga pieteikšanu.

Soču ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs no 7. līdz 10.februārim norisināsies "Arēnā Rīga". Latvijas valstsvienības pretinieki cīņā par vienu ceļazīmi uz Sočiem būs Lielbritānijas, Kazahstānas un Francijas izlases.

Foto: sportacentrs.com, dinamoriga.eu

Komentāri