Rallijā Liepāja-Ventspils tiek aizvadītas noslēdzošās dienas sacensības, Mixnews.lv

Rallijā Liepāja-Ventspils tiek aizvadītas noslēdzošās dienas sacensības

фото

Sports | 2013. gada 3. februārī plkst. 08:10

Šodien Eiropas autorallija čempionāta (ERC) otrā posma Liepāja-Ventspils ietvaros tiek aizvadītas noslēdzošās, trešās dienas sacensības, ziņo LETA.

Sportisti šodien sacentīsies atlikušajos sešos ātrumposmos gandrīz 109 kilometru garumā. Pirmajam ātrumposmam starts tiks dots 8:30, bet pēdējam - 15:00.

Pēc piektdien veiktajiem pirmajiem trijiem ātrumposmiem un sestdien veiktajiem nākamajiem sešiem "dopiem" ERC ieskaitē līderis ir vairākkārtējais Somijas čempions Jari Ketomā ("Ford Fiesta RRC"), bet labākais no Latvijas pārstāvjiem ir Raimonds Kisiels ("Mini JCW RRC"), kuram astotā pozīcija.

Ketomā par 12,1 sekundi apsteidz īru Kreigu Brīnu ("Peugeot 207"), kurš bija līderis pēc piektdienas pirmajiem trim ātrumposmiem. Kisiels tikmēr ir astotais divas minūtes un 51,3 sekundes aiz līdera.

ERC ieskaitē dalību sacensībās turpina 35 no 37 startējušajām ekipāžām. No pārējiem Latvijas pārstāvjiem Aivis Egle ("Mitsubishi Lancer Evo X") ieņem desmito vietu, Ralfs Sirmacis ("Ford Fiesta") atrodas 21.pozīcijā, Vasīlijs Grjazins ("Mitsubishi Lancer Evo IX") un Emīls Blūms ("Ford Fiesta") ieņem attiecīgi 23. un 24.vietu, bet Kristaps Feldmanis ("Ford Fiesta") atrodas 33.pozīcijā.

Cits Latvijas pārstāvis ERC ieskaitē, Guntis Lielkājis ("Ford Fiesta") sestdien nebeidza ceturto ātrumposmu un izstājās.

Piektdien un sestdien sacensību ietvaros tika aizvadīts arī Latvijas autorallija čempionāta sezonas pirmais posms, kurā uzvarēja krievs Aleksejs Lukjaņuks ("Mitsubishi Lancer Evo X").

Šodien rallija ietvaros notiks Latvijas čempionāta otrais posms. ERC braucēji paralēli var saņemt bonusa punktus par katru dienu, bet rallijā Liepāja-Ventspils tie tiek piešķirti vien par sestdienu un svētdienu, jo piektdienas ātrumposmi bija nedaudz par īsu.

Sacensības Liepāja-Ventspils ir vienīgais īstais ziemas rallijs šī gada ERC kalendārā.

Atgādinām, ka ERC pirmajā posmā, kas janvāra sākumā notika Austrijā, ļoti dramatiskā cīņā uzvarēja Čehijas sportists Jans Kopeckis, tomēr uz Latviju nav atbraucis neviens no sportistiem, kas pirmajā posmā tika pie punktiem.

Kopumā šosezon tiks aizvadīti 13 ERC posmi, un sportisti var cīnīties par titulu, arī nepiedaloties visos sezonas posmos - tiks ņemti vērā viņu labākie četri rezultāti no pirmajiem septiņiem un arī labākie četri no pēdējiem sešiem sezonas posmiem.

Foto: autorally.lv, boot.lv

Komentāri