Soms Ketomā uzvar rallijā Liepāja-Ventspils, Mixnews.lv

Soms Ketomā uzvar rallijā Liepāja-Ventspils

фото

Sports | 2013. gada 3. februārī plkst. 15:39

Vairākkārtējais Somijas čempions Jari Ketomā ("Ford Fiesta RRC") svētdien kļuva par Eiropas autorallija čempionāta (ERC) otrā posma Liepāja-Ventspils uzvarētāju, ziņo LETA.

Pēc tam, kad pirmajos piecos ātrumposmos piektdien un sestdien labākais bija talantīgais īrs Kreigs Brīns ("Peugeot 207"), Ketomā uzvarēja astoņos no atlikušajiem desmit "dopiem" un droši triumfēja kopvērtējumā.

Ketomā šajās sacensībās startēja ar kādreizējo Kimi Raikonena stūrmani Kaju Lindstrēmu.

Tikmēr Brīns, kura automašīnai svētdien bija elektrības problēmas, noslēdzošos ātrumposmus nobrauca pietiekoši droši, lai saglabātu otro vietu kopvērtējumā. Viņš summā Ketomā piekāpās par 31 sekundi.

Trešo vietu nosargāja leģendārais franču autosportists Fransuā Delakūrs ("Peugeot 207"), kurš no Ketomā atpalika par divām minūtēm un 47,5 sekundēm. Pēdējā dienā ar Delakūru konkurēja krievs Aleksejs Lukjaņuks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), tomēr viņam ļoti neveiksmīgs izvērtās priekšpēdējais, 14.ātrumposms, kura sākumā nokrita aizsargvairogs, bet vēlāk tika pārsists karteris un nācās izstāties.

Pēdējo dienu fantastiskā ātrumā aizvadīja čehu sportists Jans Černijs (Škoda Fabia"), tomēr summā viņam pietrūka 22,3 sekundes līdz Delakūra panākšanai. Punktu rallijam Černijs pielika ar uzvaru pēdējā, 15.ātrumposmā.

Savukārt piektajā vietā sacensības noslēdza labākais no Latvijas autosportistiem Raimonds Kisiels ar stūrmani Arni Roni ("Mini JCW RRC"), kurš pēdējā ātrumposmā apsteidza lietuvieti Vītautu Švedu ("Mitsubishi Lancer Evo X").

Septīto vietu izcīnīja cits Latvijas sportists Aivis Egle ar stūrmani Andi Daugu ("Mitsubishi Lancer Evo X"), bet labāko desmitnieku noslēdza igaunis Rauls Jētss ("Mitsubishi Lancer Evo X"), čehu sportists Jaroslavs Orsāks ("Mitsubishi Lancer Evo IX") un ukrainis Vitālijs Puškars ("Mitsubishi Lancer Evo X").

Svētdienas sacensību ietvaros tiek aizvadīts arī Latvijas autorallija čempionāta sezonas otrais posms.

Sacensības Liepāja-Ventspils bija vienīgais īstais ziemas rallijs šī gada ERC kalendārā.

ERC pirmajā posmā, kas janvāra sākumā notika Austrijā, ļoti dramatiskā cīņā uzvarēja Čehijas sportists Jans Kopeckis, tomēr uz Latviju nebija atbraucis neviens no sportistiem, kas pirmajā posmā tika pie punktiem.

Kopumā šosezon tiks aizvadīti 13 ERC posmi, un sportisti var cīnīties par titulu, arī nepiedaloties visos sezonas posmos, - tiks ņemti vērā viņu labākie četri rezultāti no pirmajiem septiņiem un arī labākie četri no pēdējiem sešiem sezonas posmiem.

Foto: no vietnes lvrally.com

Komentāri