Franču peldētāja Manadū gaida otro bērnu un otro reizi aiziet no sporta, Mixnews.lv

Franču peldētāja Manadū gaida otro bērnu un otro reizi aiziet no sporta

фото

Sports | 2013. gada 4. februārī plkst. 19:16

Slavenā Francijas peldētāja Lora Manadū paziņojusi, ka ir otrā mazuļa gaidībās un apstiprinājusi jau iepriekš izskanējušo informāciju, ka pamet peldēšanu, ziņo LETA-AFP.

"Es aizeju," ar paziņojumu nākusi klajā 26 gadus vecā trīskārtējā pasaules čempione. "Esmu pārliecināta, ka šoreiz es patiešām aizeju un atpakaļ vairs neatgriezīšos."

Manadū 2004.gada olimpiskajās spēlēs Atēnās kļuva par pirmo francūzieti, kas ieguvusi zelta medaļu peldēšanā, uzvarot 400 metru brīvajā stilā.

Viņa arī piebilda, ka gaida ģimenes pieaugumu. "Manā dzīvē gaidāms patīkams notikums. Augustā pasaulē nāks mans otrais bērns. Tas gan nav iemesls, kāpēc es pametu peldēšanu. Tā vienkārši ir sagadīšanās, ka abas divas lietas notiek vienā laikā."

Pēc olimpiskā zelta iegūšanas 17 gadu vecumā Manadū kļuva par nacionālo varoni. Toreiz viņa arī tika pie sudraba 800 metros brīvajā stilā un ieguva bronzu 100 metru distancē uz muguras.

"Viņa ietekmēja visus," izteicās francūziete Kamila Mufā, kura pagājušā gada Londonas olimpiskajās spēlēs atkārtoja Manadū varoņdarbu, uzvarot 400 metros brīvajā stilā.

Manadū karjeras labākie gadi bija 2004. līdz 2008.gadam, kad sava trenera Filipa Lukasa pavadībā sportiste 23 sacensībās pēc kārtas uzvarēja savā iecienītākajā 400 metru disciplīnā.

Pirmo reizi Manadū karjeru noslēdza 2009.gada septembrī un sekojošā gada aprīlī deva dzīvību meitai. Tomēr 2011.gada vasarā viņa atgriezās peldbaseinā, lai gatavotos Londonas Olimpiādei. Londonā gan Manadū nespēja pārvarēt priekšsacīkstes ne 100, ne 200 metru distancēs uz muguras,

"Viņa iedrošināja un palīdzēja izmainīt Francijas peldēšanas vēsturi. Viņa bija čempione," teica Lukass. "Viņai bija liels sacensību gars, un karjeras laikā viņai bija arī tāds brīdis, kad Lora uzvarēja katrās sacensībās, kurās piedalījās."

Pēc sadarbības pārtraukšanas ar Lukasu 2007.gadā Manadū bijušais draugs itāliešu peldētājs Luka Marins internetā publicēja bildes, kurā sportiste redzama kaila. Pats Marins gan to noliedza. Manadū atmiņā palikusi arī no Pekinas olimpiskajām spēlēm 2008.gadā, kad viņa izplūda asarās, finišējot pēdējā vietā 400m finālā.

Foto: no vietnes straitstimes.com

Komentāri