Latvijas šahistu mērķis Pasaules olimpiādē iekļūt labāko desmitniekā, Mixnews.lv

Latvijas šahistu mērķis Pasaules olimpiādē iekļūt labāko desmitniekā

фото

Sports | 2014. gada 1. augustā plkst. 12:51

Latvijas šaha izlases, sieviešu un vīriešu komandu mērķis Pasaules Šaha olimpiādē šogad ir pirmais desmitnieks, preses konferencē pirms Latvijas šaha valstsvienības došanās uz Pasaules Šaha olimpiādi atzina Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš, norādot, ka mūsu šaha olimpiešu gatavību pamato pēdējie sasniegumi.

"Tas nav uzdevums, bet mērķis, un protams, tā būtu sensācija! Bet vienlaikus jāatzīst, ka šaha valsts vienība gan fiziski, gan garīgi tam ir gatava," norādīja Ozoliņš.

"Priekšā stāv nevis cīniņš, bet šaha kaujas. Komanda tām intensīvi gatavojusies pēdējos divus gadus. Visa komanda, mēs uzskatām, ir ļoti labi sagatavota! Mēs centīsimies! Garākus komentārus sniegšu pēc olimpiādes! Pēc labiem rezultātiem būs vieglāk komentēt!", smaidot atzīst pasaules vicečempions Aleksejs Širovs.

Latvijas valsts komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes, kur 1924. gadā Parīzē Latvijas šahists Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā.

Visu laiku izcilākais Latvijas šahists Mihails Tāls, kļuva par pasaules čempionu 1960.gadā. Viņš ir 44 starptautisko turnīru uzvarētājs, astoņkārtējs pasaules šaha komandu uzvarētājs. M.Tāla vārdā nosaukta iela un uzcelts piemineklis Vērmanes dārzā Rīgā. Oficiālajā olimpiādes mājas lapā Tāla vārds nominēts starp 15 visu laiku pasaules šaha leģendām.

"Šī gada pasaules olimpiāde mūsu olimpiešiem uzliek lielu atbildību, gribētu teikt vēstures un šodienas priekšā, atgādinot, ka "šaha gēns" ir Latvijai ir īpašs. Aprit tieši 90 gadi kopš Latvijas uzvaras šaha pasaulē, Parīzē 1924. gadā. Tāpat arī mūsu Valsts prezidenta pirms divām nedēļām izteiktie vēlējumi un oficiālā pieņemšana liek komandai aizstāvēt Latvijas vārdu ar dubultu degsmi," tā LŠF ģenerālsekretārs Jānis Lelis komentē Latvijas šaha olimpiešu došanos uz olimpiādi un komandas jaunās olimpiskās formas.

фото

LŠF atbalsta Jūrmalas Dome, "Latvijas dzelzceļa" Ritošā sastāva serviss un zāļu ražotājs AS "Olainfarm".

"Esmu gandarīts, ka "Olainfarm" izaugsme nodrošina iespēju atbalstīt šaha olimpiešus un šaha kultūras attīstību Latvijā. Šahā, tāpat kā sekmīgā uzņēmējdarbībā, ir jāspēj domāt vairākus gājienus uz priekšu, paredzēt iespējamos scenārijus, to attīstību. Ir nozīmīgi attīstīt šo prāta sportu, jo ilgtermiņā tas palīdzēs uzplaukt daudzām jomām," piebilst Valērijs Maligins, AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs.

Pasaules Šaha olimpiāde notiek reizi divos gados. Šogad tā norisināsies Norvēģijas pilsētā Trumsē, pasaules pirmā šahista Magnusa Karlsena dzimtenē, no 1. līdz 14. augustam. Olimpiādē Latvijas šahisti sacentīsies 1500 spēlētāju konkurencē no 170 valstīm.

фото

Olimpiādē plāno piedalīties visi TOP 10 šobrīdējie šahisti un šahistes - ungāriete Judīte Polgara, ķīnietes Hu Jifana, Kue Cao un Venjuna Ju, indiete Humpi Koneru, ukrainiete Anna Muzičuka, armēniete Nana Dzagnidze, ukrainiete Katerina Lagno, krieviete Aleksandra Kosteņuka, lietuviete Viktorija Čmilīte.

Olimpiādē arī piedalīsies armēnietis Levons Aronjans, krievi Aleksandrs Grišuks, Sergejs Karjakins un Vladimirs Kramņiks, itālis Fabiāno Karujans, amerikānis Hikaru Nakamura, indietis Visvanatans Anands, bulgāris Veselins Topalovs, francūzis Maksims Vašērs- Lagrāvs.

Par iekļūšanu pirmajā desmitniekā trenera un komandas kapteiņa Aloiza Kveiņa vadībā sieviešu komandā cīnīsies:

Dana Reizniece-Ozola, lielmeistare, divkārtējā Eiropas jauniešu čempione un pasaules jauniešu vicečempione, Laura Rogule, lielmeistare, pasaules jauniešu čempione, Ilze Bērziņa, lielmeistare, Eiropas čempione ātrajā šahā, Katrīna Šķiņķe, starptautiskā meistare, Latvijas čempione, Inguna Erneste.

Vīriešu komandā trenera un komandas kapteiņa Mihaila Ričagova vadībā cīnīsies:

Aleksejs Širovs, lielmeistars, pasaules vicečempions, Igors Kovaļenko, lielmeistars, Latvijas čempions, Artūrs Neikšāns, lielmeistars, vairākkārtējs Latvijas eksčempions, Normunds Miezis, lielmeistars, vairākkārtējs Latvijas eksčempions, Toms Kantāns.

Komentāri