"Melnā diena" Austrālijas sportā: sportisti bieži lieto dopingu, to piegādā arī organizētās noziedzības pārstāvji , Mixnews.lv

"Melnā diena" Austrālijas sportā: sportisti bieži lieto dopingu, to piegādā arī organizētās noziedzības pārstāvji

фото

Sports | 2013. gada 7. februārī plkst. 13:33

Austrālijā valdības komisija gadu ilgā izmeklēšanā konstatēja plašu dopinga izplatību elites un amatieru sportā, kā arī organizētās noziedzības saistību ar aizliegto preparātu izplatīšanu, ceturtdien informēja valdības pārstāvji, ziņo BNS-AP.

Noziedzības komisijas pētījuma rezultāti šokēja sabiedrību, jo Austrālijā valdīja uzskats, ka augstie sasniegumi sportā tiek gūti bez aizliegtu preparātu lietošanas. Austrālieši tradicionāli augstu vērtē arī godīgas spēles principus sportā.

"Šie atzinumi ir šokējoši un Austrālijas sporta faniem būs pretīgi," žurnālistiem Kanberā teica tieslietu ministrs Džeisons Klārs. Viņš pastāstīja, ka lielajās profesionālajās līgās daudzu klubu sportistus tur aizdomās par aizliegtu vielu lietošanu.

Par "Project Aperio" nosauktajā noziedzības komisijas pētījumā izklāstīts, ka dopinga lietošana ir plaši izplatīta, bet aizliegto preparātu izplatīšanā ir iesaistītas organizētas noziedznieku grupas. Austrālijā divu populārāko līgu – Austrālijas noteikumu futbola un Nacionālās regbija līgas – vadība atzina, ka sadarbojas ar noziedzības komisiju, kā arī veiks neatkarīgu izmeklēšanu. Arī citu sporta veidu pārstāvji solīja sākt pārbaudes.

"Šī ir melnākā diena Austrālijas sportā," televīzijā sacīja bijušais Austrālijas Antidopinga aģentūras (ASADA) vadītājs Ričards Ingss. Viņš prognozēja, ka jau drīzumā smagi cietīs vairāku augsta līmeņa sportistu un klubu tēls.

Lielajos sporta veidos neatļauta preparātu izmantošana ir plašāk izplatīta, nekā tika uzskatīts, liecina noziedzības komisijas pētījums. Tajā uzsvērts, ka daļā gadījumu tika izmantoti preparāti, kuru lietošana cilvēkiem medicīniskos nolūkos vēl nav atļauta. Atsevišķu sporta veidu vadībai noziedzības komisija nodeva informācija, kas publiski nebūs pieejama, taču tā būs arī federālās un štatu policijas rīcībā.

"Uzskatu, ka tas parāda, cik dziļa ir šī [dopinga] problēma valstī, kas lepojas ar uzticību godīgas spēles principiem," televīzijā norādīja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) prezidents Džons Feihijs.

Savukārt Austrālijas sporta ministre Keita Lundija solīja, ka valdība ieviesīs jaunu un bargu rīcības programmu, lai izskaustu aizliegtu preparātu lietošanu un neētisku uzvedību sportā. Lai risinātu problēmu, Austrālijā ASADA saņems papildu resursus un izmeklēšanas pilnvaras.

Austrālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džons Koutss teica, ka ir laiks cīņā pret dopingu nomest cimdus. Laboratorijas uzglabās dopinga analīžu paraugus, lai sodītu pārkāpējus, tiklīdz kļūs zinātniski iespējams atklāt kāda aizliegtā preparāta lietošanu, viņš solīja.

Austrālijas statistikas birojs aplēsa, ka 2006.gadā sporta un rekreācijas industrija valstī gadā nodrošināja 8,8 miljardu dolāru (4,7 miljardu latu) apgrozījumu, kas pēdējā laikā ir būtiski pieaudzis.

Foto: no vietnes uk.news.yahoo.com

Komentāri