Apdrošināšanas kompānija cer tiesas ceļā no Ārmstronga piedzīt 12 miljonus dolāru, Mixnews.lv

Apdrošināšanas kompānija cer tiesas ceļā no Ārmstronga piedzīt 12 miljonus dolāru

фото

Sports | 2013. gada 8. februārī plkst. 18:40

Kāda ASV apdrošināšanas kompānija vērsusies tiesā ar prasību pret skandalozo riteņbraucēju Lensu Ārmstrongu, uzskatot, ka viņam būtu firmai jāatmaksā vairāk nekā 12 miljoni dolāru (6,23 miljoni latu), ziņo LETA.

Ārmstrongs kompānijā "SCA Promotions" bija apdrošinājis savus septiņus iegūtos prestižā velobrauciena "Tour de France" titulus. Tomēr, kad šie panākumi oficiāli tikuši anulēti, kompānija vēlas atgūt savus ieguldījumus. "Ārmstronga kungam ir pienācis laiks izjust viņa negodīgās rīcības sekas.

Tas nozīmē, ka viņam jāatmaksā mūsu kompānijai viņā ieguldītā naudas summa," teikts "SCA Promotions" iesniegumā tiesai. "Viņam nav tiesību paturēt kompānijas piešķirtās prēmijas par izcīnītajiem "Tour de France" tituliem, jo viņš patiesībā neuzvarēja nevienā no velobraucieniem." 35 lappuses garajā iesniegumā tiesai iekļauts arī "SCA Promotions" viedoklis par Ārmstronga rīcību, visus iepriekšējos gadus melojot par saviem sasniegumiem.

"Ārmstronga rīcība varētu būt viscietsirdīgākā un negodīgākā rīcība visā sporta vēsturē. Pat viņš pats nespētu ar velosipēdu uzbraukt kalnā, kas veidots no pret viņu vērstajiem pierādījumiem," teikts oficiālajos dokumentos tiesai.

Šī nav vienīgā tiesas prāva, kurā pēc atzīšanās dopinga lietošanā iesaistīts Ārmstrongs. Tāpat viņam jāstājas tiesas priekšā par sponsorēšanas līguma noteikumu pārkāpumu 2006.gadā, bet ASV pašlaik norisinās federālā izmeklēšana par gadu gaitā sniegtajām nepatiesajām liecībām.

Kā zināms, dopinga lietošanā Ārmstrongs publiski atzinās janvāra vidū ASV populārajā Opras Vinfrijas sarunu šovā. Viņš atklāja, ka visas septiņas reizes prestižajā "Tour de France" velobraucienā uzvarējis ar aizliegto vielu palīdzību.

Viņam piemērota atpakaļejoša mūža diskvalifikācija no 1998.gada 1.augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti, kuru vidū ir uzvaras "Tour de France" velobraucienā laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam. Bez septiņiem tituliem "Tour de France" Ārmstrongs 1993.gadā kļuva par pasaules čempionu grupas braucienā, bet 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu individuālajā braucienā, kas arī riteņbraucējam atņemta.

Foto: novitalas.com

Komentāri