IZM lūgs papildu līdzekļus balvām hokejistiem par kvalificēšanos olimpiādei, Mixnews.lv

IZM lūgs papildu līdzekļus balvām hokejistiem par kvalificēšanos olimpiādei

фото

Sports | 2013. gada 11. februārī plkst. 13:52

Pēc Latvijas hokeja izlases kvalificēšanās 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) Nacionālajā sporta padomē iesniegs priekšlikumu piešķirt Latvijas Hokeja federācijai naudas balvu, ziņo BNS.

Kā informēja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis (RP), saskaņā ar valdības noteikumiem, piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, par kvalificēšanos olimpiskajām spēlēm var piešķirt līdz 100 tūkstošiem latu.

Ķīlis pagaidām atturējās nosaukt naudas balvas apmēru, ko prasīs hokejistiem, taču sacīja, ka IZM pieprasījumu sporta padome varētu izskatīt jau februārī vai martā. Ja pieprasījums gūs sporta padomes atbalstu, ministrija gatavos budžeta līdzekļu pieprasījumu valdībai.

Tā kā sporta padomi vada premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība"), būtisks būs padomes lēmums.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Latvijas izlase nedēļas nogalē Rīgā uzvarēja olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un nopelnīja tiesības nākamgad spēlēt Sočos. Kvalifikācijas turnīrā Latvijas valstsvienība uzvarēja Lielbritāniju (6:2) un Kazahstānu (3:2), bet svētdien izšķirošo punktu ieguva par neizšķirtu pamatlaikā pret Franciju, lai gan vēlāk pagarinājumā mājinieki zaudēja (2:3).

Latvijas hokejisti kopš 2002.gada piedalīsies ceturtajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Sočos Latvijas hokejs būs pārstāvēts jau piektajā olimpiskajā turnīrā, jo debija bija 1936.gadā Garmišpartenkirhenē, Vācijā.

Soču ziemas olimpiskās spēles notiks 2014.gadā no 7. līdz 23.februārim. Hokeja turnīra priekšsacīkstēs Latvijas izlase spēlēs pret Čehiju, Zviedriju un Šveici.

Foto: izm.gov.lv, mixnews.lv

Komentāri