Ozoliņš: Kā mazai nācijai mūsu komandai ir neraksturīgi daudz spēka un drosmes, Mixnews.lv

Ozoliņš: Kā mazai nācijai mūsu komandai ir neraksturīgi daudz spēka un drosmes

фото

Sports | 2013. gada 11. februārī plkst. 15:37

Kaut arī Latvija ir maza valsts, tās hokeja izlase ir apveltīta ar neraksturīgi daudz spēka un drosmes, pēc kvalificēšanās Soču olimpiskajām spēlēm izteicies valstsvienības kapteinis Sandis Ozoliņš, ziņo LETA.

Latvijas hokeja valstsvienība Soču olimpisko spēļu izšķirošā kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā, trešajā, mačā svētdien ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās Francijai, bet ar to bija pietiekami, lai kvalificētos savai ceturtajai Olimpiādei pēc kārtas.

"Īsti nezinu, kā tas ir iespējams, bet mums kā mazai valstij ir ļoti daudz spēka un drosmes," Ozoliņa teikto pēc dramatiskā mača pret Franciju citē Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF). "Šis panākums ir kas vairāk nekā tikai mans vai kāda cita konkrēta spēlētāja nopelns."

"Šī ir komanda, kas spēj nepieciešamajā brīdī nospēlēt lieliski un nodemonstrēt raksturu. Man ir gods spēlēt kopā ar šiem hokejistiem," piebildis aizsargs, kurš izlasē šogad atgriezās pēc septiņu gadu pārtraukuma.

"Mačs pret Franciju bija ļoti smags, tāpēc mums nācās darīt visu, kas vien bija mūsu spēkos, lai kvalificētos Olimpiādei," piebilst uzbrucējs Lauris Dārziņš. "Tomēr tas mums izdevās, un es nevarētu būt vēl laimīgāks."

Pēc gada gaidāmajās Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas izlase spēlēs C grupā ar Čehiju, Zviedriju un Šveici. B grupā sacentīsies Somija, Kanāda, Norvēģija un Austrija, bet A grupā Krievijai, Slovākijai un ASV pievienojusies Slovēnija.

Pēc viena apļa turnīra katras grupas spēcīgākā komanda un labākā no otrajā vietā palikušajām izlasēm automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības aizvadīs astotdaļfināla mačus.

Latvijas hokeja izlase līdz šim piedalījusies četrās olimpiskajās spēlēs 1936., 2002., 2006. un 2010.gadā. Pirmskara Olimpiādē Latvijas hokejisti izcīnīja 13.vietu, 2002.gadā Latvijas izlase izcīnīja devīto vietu, bet pēdējās divās reizēs tā palikusi pēdējā, 12.pozīcijā.

Foto: no vietnes sportacentrs.com

Komentāri