Federers rosina tenisistiem ieviest bioloģiskās pases dopinga atklāšanai, Mixnews.lv

Federers rosina tenisistiem ieviest bioloģiskās pases dopinga atklāšanai (1)

фото

Sports | 2013. gada 12. februārī plkst. 13:37

Pasaules reitinga vicelīderis šveicietis Rodžers Federers rosina tenisistiem ieviest bioloģiskās pases, kas palīdzētu atklāt iespējamos dopinga lietotājus, ziņo BNS.

Aģentūra "Reuters" informē, ka Federers arī aicināja tenisā veikt vairāk asins analīzes un dopinga kontroles ārpus sacensībām. Starptautiskā Tenisa federācija iepriekš informēja, ka 2011.gadā ārpus sacensībām asins analīzes veica 21 sportistam.

"Asins pase būs nepieciešama, jo dažas vielas pašlaik [dopinga analīzēs] nav iespējams atklāt, taču tas varētu būt iespējams nākotnē, un šāda iespēja krāpniekus atturēs," norādīja tenisists.

Federers teica, ka bijis pārsteigts Austrālijas atklātajā čempionātā, jo viņam neveica asins analīzes, lai gan spēlētājs tika līdz pusfinālam, kur zaudēja britam Endijam Marejam. Federers mudināja piešķirt tenisā vairāk naudas dopinga analīzēm, lai sporta veids saglabātu uzticamību un labu tēlu.

Tenisu Federers nosauca par kopumā tīru sporta veidu, kur apzināta dopinga lietošana nav izplatīta. Bioloģiskās pases 2008.gadā ieviesa Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI), kas 2011.gadā ārpus sacensībām veica vairāk nekā 3300 asins analīžu.

Foto: standard.co.uk

Komentāri 1
AvUggVLmHpirms 5 gadiem
Kalnciema busiņš sūkā,aizmugurē 3 sēdošiem tad visu ceļu jāguļ,jo krēsli taisīti priekš braucieniem uz ziemeļpolu,muguriņa 45 grad leņķī,normāli čaļi sēžot krotaties vnk slīdz ārā no tiem krēsliem ,a un drošības jostām šinī gadījumā nau jēgas,ja ir bucs tad ir ari sekas.