D.Dukurs un Prūsis: Soču olimpiskajā trasē ledus nav atbilstošs, pārvaldnieki izturas nievājoši , Mixnews.lv

D.Dukurs un Prūsis: Soču olimpiskajā trasē ledus nav atbilstošs, pārvaldnieki izturas nievājoši

фото

Sports | 2013. gada 12. februārī plkst. 14:27

Ledus kvalitāte 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu trasē pašlaik ir zem jebkādas kritikas, savukārt tās darbinieki nesteidz to uzlabot, sarunā ar aģentūru LETA atzina skeletonistu Martina un Tomasa Dukuru tēvs Dainis Dukurs un Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Latvijas sportisti pašlaik atrodas Sočos, kur norit treniņbraucieni pirms gaidāmā sezonas noslēdzošā Pasaules kausa posma nākamā gada ziemas olimpisko spēļu trasē.

Jau ierodoties Sočos, Latvijas pārstāvjus nepatīkami pārsteigusi ledus kvalitāte trasē, kas nav atbildusi nekādām starptautiskajām prasībām. Arī trases pārvaldnieki izcēlušies negatīvā ziņā - ar savu attieksmi demonstrējot, ka negrasās neko darīt lietas labā.

"Šogad esam aizvadījuši sacensības dažādās trasēs, bet šī viennozīmīgi ir vissliktāk sagatavotā no visām," sacīja Dukurs. "Ledus ir trausls un nekvalitatīvs. Esot trasē, sportistus ļoti "purina", daudziem jau vairākas reizes kļuvis slikti. Ļoti iespējams, ka šie sportisti guvuši pat nelielu smadzeņu satricinājumu."

Dukurs atklāja, ka trases darbinieki nesteidz uzlabot ledus kvalitāti, nievājoši izturoties pret sportistu un treneru izteiktajām pretenzijām. "Viņi tikai staigā apkārt, smaida un nereaģē uz mūsu protestiem. Svētdien ledus kvalitātes dēļ mūs neielaida trasē veikt treniņus. Tā vietā ledu uzlaboja un ļāva braukt krieviem. Tas viss tiek darīts ar domu par olimpiskajām spēlēm. Tagad ledus būs par trim vai četrām sekundēm lēnāks, mēs nepagūsim iepazīt trasi, un Olimpiādē priekšrocības iegūs krievi," par trasē notiekošo sacīja brāļu Dukuru tēvs.

"Šodien izvirzījām ultimātu - teicām, ka brauksim mājās. Tagad vismaz lietas virzās uz priekšu. Izteicām neapmierinātību ar trases stāvokli arī Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), tad uzreiz krievi sāka skriet un kaut ko darīt. Kad trešajā treniņu dienā vienā no virāžām sadrupa ledus, mēs tur aizgājām un paši visu salabojām. Trases darbinieks, kurš mums palīdzēja, par to tika atlaists no darba," absurdo situāciju raksturoja Dukurs.

Tāpat Dukurs sacīja, ka kopā ar viņu Sočos atrodas arī Siguldas trases ledus dienesta vadītājs, taču no viņa palīdzības Krievijas puse atteikusies. Vēlāk gan palīdzība tomēr lūgta, un tagad ceļā uz Krievijas kūrortpilsētu ir divi Siguldas trases darbinieki.

"Nezinu, kā Krievijas puse nokārtos visas ar vīzām saistītās formalitātes, bet tā jau ir viņu problēma. Vismaz situācija, cerams, uzlabosies," piebilda Dukurs.

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā ar aģentūru LETA arī pauda pārliecību, ka viss notiekošais tiek darīts ar mērķi negodīgi iegūt priekšrocības pār konkurentiem gaidāmajās ziemas olimpiskajās spēlēs.

"Krievi spēlē netīras spēlītes. Te ir dotas kaut kādas pavēles no augšas," savu viedokli pauda Prūsis. "Ledus ir ļoti nekvalitatīvs. Trases darbinieki to neprot un arī negrib sagatavot pienācīgi. Vienmēr visās trasēs ledu gatavo dažādu valstu speciālisti, kuri tiek pieaicināti, lai darbs tiktu paveikts iespējami labāk. Šeit krievi visu izvēlējušies darīt paši, bet viņiem trūkst zināšanu."

Pēc Prūša teiktā, sliktā ledus kvalitāte visvairāk traucē tieši skeletonistiem.

"Mums tas nav tik traki. Skeletonistus te purina, viņiem var tikt nodarīts kaitējums veselībai. Mēs darām savu darbu. Protams, atšķirība salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir ievērojama. Pagājušajā gadā šeit treniņbraucienos sasniedzām par pusotru vai pat divām sekundēm ātrāku laiku," sacīja Prūsis.

Bobsleja izlases galvenais treneris arī atzina, ka gaidāmajā Olimpiādē var izraisīties pamatīgs haoss, jo trase būs par vairākām sekundēm ātrāka, bet braucēji, izņemot mājiniekus, to nebūs apguvuši pietiekami.

Gaidāmajā nedēļas nogalē Soču trasē tiks aizvadīts sezonas noslēdzošais Pasaules kausa posms, bet 2014.gadā šajā trasē norisināsies ziemas olimpisko spēļu sacensības.

2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukuma. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23. februārim.

Foto: no vietnes kasjauns.lv

Komentāri