Austrālijas olimpiešiem par antidopinga zvēresta laušanu draudēs cietumsods, Mixnews.lv

Austrālijas olimpiešiem par antidopinga zvēresta laušanu draudēs cietumsods

фото

Sports | 2013. gada 12. februārī plkst. 17:54

Austrālijas sportistiem pirms iekļaušanas delegācijā dalībai Soču ziemas olimpiskajās spēlēs būs jāparaksta juridisks antidopinga zvērests, kura laušanas gadījumā vainīgajam draudēs līdz piecu gadu cietumsods, ziņo BNS/AFP.

Kā pavēstīja Austrālijas Olimpiskās komitejas (AOC) prezidents Džons Kouts, AOC komiteja otrdien vienbalsīgi pieņēma antidopinga zvēresta ieviešanu. Pēc Austrālijas likumiem par juridiska zvēresta laušanu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem. Zvēresta dokuments būs jāparaksta arī citiem Austrālijas olimpiskās delegācijas dalībniekiem.

Sportistiem, treneriem un amatpersonām ar parakstu dokumentā būs jāapliecina, ka viņi nekad nav lietojuši dopingu, kā arī tas, ka nav saņēmuši sodu par dopinga pārkāpumu. Ja potenciālie olimpieši uz visiem jautājumiem nespēs sniegt apstiprinošas atbildes, viņus neiekļaus Austrālijas delegācijā.

Zvēresta devējiem arī jāpatur prātā iespēja, ka dopinga analīzēs pēc kāda laika varēs atklāt aizliegtas vielas, ko pašlaik neuzrāda.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Austrālijā valdības komisija gadu ilgā izmeklēšanā konstatēja plašu dopinga izplatību elites un amatieru sportā, kā arī organizētās noziedzības saistību ar aizliegto preparātu izplatīšanu. Noziedzības komisijas pētījuma rezultāti šokēja sabiedrību, jo Austrālijā valdīja uzskats, ka augstie sasniegumi sportā tiek gūti bez aizliegtu preparātu lietošanas.

Foto: alancouzens.blogspot.com, worldvelosport.blogspot.com

Komentāri