"Ventspils" basketbolisti uzvar Somijas klubu "Kataja" , Mixnews.lv

"Ventspils" basketbolisti uzvar Somijas klubu "Kataja"

Sports | 2013. gada 12. februārī plkst. 21:45

Latvijas basketbola komanda "Ventspils" Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma jeb "Top16" sacensību ceturtās kārtas mačā otrdien savā laukumā ar rezultātu 75:61 (20:24, 10:12, 25:9, 20:16) uzvarēja Somijas komandu Joensū "Kataja".

Latvijas klubam šis bija otrais panākums turnīrā, kas sacensību noslēgumā vienādas uzvaru un zaudējumu attiecības gadījumā tam garantēs pārsvaru pār "Kataja" basketbolistiem.

Latvijas kluba labā 21 punktu guva amerikānis Donalds Simss, 13 punktus iekrāja Artūrs Bērziņš, bet pie desmit punktiem tika Sandis Valters. Laukumā devās desmit no 12 mačam pieteiktajiem mājiniekiem, bet punktus guva astoņi no viņiem.

"Kataja" rindās tikmēr pa 12 punktiem iekrāja Anti Kanervo un amerikānis Džonels Smits.

Pēdējās divas "Top16" turnīra spēles "Ventspils" aizvadīs izbraukumā, sacenšoties attiecīgi ar "Pinar" un "Gaz Metan Medias" komandām. "Top16" turnīrā pēc divu apļu turnīra otrajā posmā pa divām labākajām vienībām no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.

Savukārt ceturtdaļfināla uzvarētāji kvalificēsies finālčetrinieka turnīram. Iepriekšējās divās sezonās "Ventspils" komanda spējusi sasniegt sacensību ceturtdaļfinālu, bet šo barjeru tai nav izdevies pārvarēt.