Zinātnieks Agvanels nomirst, nepaguvis liecināt skadalozajā "Puerto" velodopinga lietā, Mixnews.lv

Zinātnieks Agvanels nomirst, nepaguvis liecināt skadalozajā "Puerto" velodopinga lietā

фото

Sports | 2013. gada 13. februārī plkst. 17:11

Neilgi pirms savas liecības sniegšanas bēdīgi slavenās "Puerto" dopinga lietošanas skandāla lietas izskatīšanā otrdien miris tajā iesaistītais zinātnieks Fransisko Agvanels, ziņo LETA-AFP.

Agvanels iepriekš veica izmeklējumus bijušajam spāņu riteņbraucējam Hesusam Mansano, kurš atzinās sadarbībā ar dopinga tīkla uzturēšanā plaši vainoto ārstu Eufemiano Fuentesu.

Zinātnieka liecības tika uzskatītas par izšķirošajām, lai noteiktu, vai sportistiem veiktā asins pārliešana ietekmējusi Fuentesa klientu veselību.

Otrdien 52 gadus veco Agvanelu piemeklēja pēkšņa sirdstrieka, pēc kuras viņš mira. Tiesas priekšā zinātniekam bija plānots stāties trešdien.

Slavenais dopinga skandāls kļuva publisks 2006.gadā, kad vietējā Spānijas policija reida laikā no vairākiem ar riteņbraukšanu saistītu cilvēku dzīvokļiem un kādas laboratorijas konfiscēja aptuveni 200 maisiņus ar pārliešanai paredzētām asinīm.

Sākot ar janvāra beigām, kad atsākta lietas izskatīšana, tiesas priekšā stājas piecas ar skandālu saistītās personas, kuru vidū ir arī bēdīgi slavenais ārsts un daudzu vērtējumā galvenais atbildīgais par šī tīkla izveidi Fuentess.

"Puerto" lietas izskatīšanas atsākšana uzskatāma par vienu no rezultātiem, ko devusi bēdīgi slavenā amerikāņu riteņbraucēja Lensa Ārmstronga publiskā atzīšanās dopinga lietošanā. Mixnews.lv jau rakstīja, ka Opras Vinfrijas sarunu šovā Ārmstrongs atzinās, ka visas septiņas reizes prestižajā "Tour de France" velobraucienā uzvarējis ar aizliegto vielu palīdzību.

Foto: no vietnes stlbiking.com

Komentāri