"Tour de France" noraida priekšlikumu atļaut braucienā piedalīties valstu izlasēm, Mixnews.lv

"Tour de France" noraida priekšlikumu atļaut braucienā piedalīties valstu izlasēm

фото

Sports | 2013. gada 13. februārī plkst. 18:24

Prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" rīkotāji noraidījuši Francijas Riteņbraukšanas federācijas (FFC) priekšlikumu ļaut sacensībās startēt arī valstu izlasēm, ziņo LETA-AFP.

Sacensību rīkotāju organizācijas direktors Kristiāns Prudoms paudis, ka ir apmierināts ar pašreizējo kārtību, velobraucienā ik gadu sacenšoties sponsorētajām riteņbraukšanas vienībām.

"Esmu to jau teicis, bet atkārtošu vēlreiz - esam apmierināti ar pašreizējo sacensību norises kārtību," par priekšlikumu sacīja Prudoms. "Jau tagad dažas profesionālās komandas līdzinās valstu izlasēm. Man šķiet, ka atgriešanās pie izlašu dalības sacensībās ir noiets posms. Neesmu pārliecināts, ka šāds solis uzlabotu velobrauciena kvalitāti."

Ierosinājumu ļaut 'Tour de France" startēt valstu izlasēm izteica FFC priekšsēdētājs Dāvids Lapartjēns, nosaukdams to par "revolucionāru projektu".

Kā zināms, šogad "Tour de France" būs īpašs, jo tas norisināsies jau 100.reizi.

Kopumā sportisti velobrauciena laikā veiks 3360 kilometrus, sacensības uzsākot 29.jūnijā Korsikas salā un tās noslēdzot ar posmu no Versaļas līdz Elizejas laukiem. Pēdējā posma finišs paredzēts saulrieta laikā. Sportisti sacentīsies 21 posmā, pēdējais no kuriem notiks 21.jūlijā. Ar svinīgo velobrauciena gadskārtu tā organizatori centīsies uzlabot pēdējā laikā strauji pasliktināto sacensību tēlu, kad par dopinga lietošanu uz mūžu tika diskvalificēts kādreizējais septiņkārtējais to uzvarētājs Lenss Ārmstrongs no ASV.

"Tour de France" organizatori jau iepriekš paziņoja, ka Ārmstrongam atņemtie tituli nenonāks citu braucēju īpašumā. Amerikānis "Tour de France" triumfēja laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam.

Foto: no vietnes sporten.tv2.dk

Komentāri